ios-icin-firefox-geliyor

Firefox iOS ta olmak için çok istekli gözüküyor

Bugüne kadar iOS tan uzak duran Firefox, Şirketin Sürüm Yöneticisi olan Lukas Blakk tarafından gönderilen tweete bakılacak olursa fikir değiştirmiş gibi gözüküyor. “Müşterilerimiz neredeyse biz de orada olmak zorundayız, bu yüzden iOS için Firefox yayınlayacağız”  denilen mesaj ile tarayıcının iOS ta yer alacağını açıklamış oldu.

Elbette bu durum söylenildiği kadar da kolay olmayacak. Bildiğiniz gibi Apple, iOS  için 3. parti tarayıcıların yayınlanmasına izin veriyor. Fakat ya Apple’ın kendi JavaScript Render Motorlarını kullanmanız gerekiyor veya iPhone a gönderilmeden önce resimlerin dışarıda başka bir sunucuda render edilmesi gerekiyor.

Apple’ın teknolojilerini kullanmak için Firefox’un para ödemek istememesi şirketin iOS platformundan uzak kalmasına etken olmuştu. Şirketin bu pozisyonun yeni gelecek olan CEO ları ile beraber değiştirmesi beklenirken, Portland’ya pılan toplantının ardından Veri ve Bilim Müdürü olan Matthew Ruttley tarafından da bu durumun desteklendiğini gösteren bir tweet atıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here