Ana Sayfa IOS Haberleri iOS ve iPad OS 14.2 Beta Güncellemesi Geldi!

iOS ve iPad OS 14.2 Beta Güncellemesi Geldi!

Apple'ın iOS ve iPad OS 14.2 Beta güncellemesi yayınlandı. İşte güncellemenin getirdiği yenilikler...

0

iOS 14, diğer birçok değişikliğin yanı sıra, iOS ve iPad OS cihazlarında ve ana ekranlarında büyük değişikliklerle geçen hafta resmi olarak piyasaya sürüldü.

Bir haftadan kısa bir süre sonra Apple, iOS 14.2 Public Beta sürümüyle birlikte aşamalı güncellemeler üzerinde şimdiden sıkı bir şekilde çalışıyor.

Beta artık bir Apple Kimliği ve uyumlu bir iPhone veya iPad cihazı olan herkese açık. iOS 14.2, Shazam’ın (Apple tarafından yeni edinilen) müzik tanıma yeteneklerini yönetebilen Kontrol Merkezi’ne yeni bir Müzik Tanıma işlevi getiriyor.

Bu uygulama, Shazam benzeri ambiyansla çalan müziği tanımanıza izin verecek ve ayrıca uygulamalarda çalan müziği tanıyabilecek. Oldukça etkileyici öyle değil mi ?

Ayrıca, müzik durmuşken çalmak isteyebileceğiniz veya yakın zamanda çalınan müziği görüntüleyen kontrol merkezi için yeni güncellenmiş bir “Şimdi Yürütülüyor” widget’ı da bulunduruyor. AirPlay için yeni bir arayüz, birden çok AirPlay 2 cihazına bağlanmayı kolaylaştıracak doğrusu.

Son olarak, yeni bir “Kişi algılama” özelliği bulunuyor ki bu özellik bir kişinin sizden ne kadar uzakta durduğunu tahmin etmek için kamerayı kullanacak. Günümüzün sosyal açıdan uzak toplumu için şık bir araç diyebiliriz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version