iPad Modellerinde Niye Hesap Makinesi Yok!

Apple’ın en popüler cihazlarından olan iPad modellerinde neden hesap makinesi bulunmuyor? Bu sorunun cevabı haberimizde.

Teknoloji ürünlerinde pek bilinmese de bazı sırlar olabiliyor. Henüz açıklanmamış veya dikkat çekmemiş küçük noktalar, büyük firmalar tarafından göz ardı edilse de kullanıcılar bu noktalara eninde sonunda önem veriyor.

Apple tarafında yaşanan bazı gelişmeler, unutulmuş bir sorunun cevabını da veriyor. Bildiğiniz gibi iPad modellerinde hesap makinesi uygulaması bulunmuyor, bunun sebebiyle aslında son derece basitmiş. Uygulama ekrana uyum sağlamadığı için iPad modellerinde yer almıyor.

Reddit forumlarında sorulan bu soru karşısında sessiz kalmaktan vazgeçen eski bir Apple çalışanı, cevabın biraz komik olduğunu da belirtti. iPad modellerine eklenen hesap makinesi simgesi ve arayüz tasarımı göze hiç hoş gelmemiş.

iPad Modellerinde Niye Hesap Makinesi Yok!Bunun en önemli sebebiyse ikonun iPhone modellerine yönelik olarak tasarlanmış olması, bu probleme bir çözüm getirmeyen çalışanlar iPad modellerini bu şekilde satışa sunulmasına karar vermişler.

Konuyla ilgili içten cevaplar veren eski çalışan, konunun hala çözümlenmediğini düşündüğünü de ekliyor.

Bakalım güncellemelerle beraber iPad modellerine hesap makinesi uygulaması eklenecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here