Apple’ın iPhone 6’sı ne zaman tanıtılacak?

Apple’ın geliştiriciler konferansı olan WWDC 2014’de bazı önemli noktalar vardı ki bu önemli noktalardan birisi de iPhone 6’nın çıkış tarihi hakkında bir şeylerin saklanıyor olabileceği ihtimaliydi. Bildiğiniz gibi WWDC 2014 konferansında Apple yeni işletim sistemi olacak olan iOS 8’i tanıttı ve geliştiricileri için beta sürümünü yayına aldı. Şimdi iOS 8’in 2. Betası dahi çıkış yapmış durumda bu da demektir ki kısa süre içerisinde bir 3. beta gelecek ve ardından da iOS 8’in GM sürümü çıkış yapmış olacak.

Geçen sene de Apple’ın buna benzer bir senaryo yaşadığını düşündüğümüzde, öncelikle iPhone 5S ve 5C modellerinin tanıtımı gerçekleşmiş ve hemen ardından da iOS 7 cihazlara GM sürümü ile verilmişti. Bu sene de iOS 8 baş ucumuzda ve öyle umuluyor ki iOS 8 için de aynısı olacak. Yani Apple resmen iPhone 6’yı duyurmadan muhtemelen iOS 8’i kullanıcılarına final sürümü ile birlikte sunmayacaktır.

Gerçek ve kullanımda olan iPhone 6 sızdırıldı

Apple yeni işletim sistemini sunacağı zaman yeni cihazını da bununla taçlandırmak isteyecektir. Biraz da geçmişe bakarsak eğer, iPhone 4S Ekim 16’da, iPhone 5 Eylül 21 de ve iPhone 5S eylül 20 de tanıtıldı. Buna göre Apple’ın yeni cihazı da ilk yakın sürede resmen tanıtılacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here