Eskilerin en iyi telefonu olan iPhone 6 yavaş yavaş eskimeye başlayınca belli başlı hatalar ortaya çıkmaya başladı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarına sahipseniz ve artık dokunduğunuzda tepki vermiyorsa merak etmeyin yalnız değilsiniz. Çoğu kullanıcı ekran üzerinde dokunma özelliğini kaybettiğini ve gri bir çubuk gördüklerini söylüyor.

Aslında sorun iPhone 6 ilk üretildiğinden beri cihazda yer alıyordu. Fakat iFixit paylaştığı bir rapora göre cihazın eskimesinden dolayı ortaya çıktığını söylüyor. Adını ise Dokunma Hastalığı (Touch Diesase) olarak koymuşlar. Sebep olan sorun ise Apple’ın iPhone 6‘yı üretirken anakart üzerinde yanlış bir tasarımdan dolayı kaynaklandığı açıklandı. Eskiyen cihazınız zaman içerisinde düşüyor veya elinizde tutsanız bile iki kart üerinde bulunan bağlantıları eskitebiliyorsunuz. Bu sayede entegre olan kartların bağlantısı kesilecek noktaya geliyor. Bu durum ile ortaya dokunmatik ekranınızın size tepkiyi başta yavaş vermesi daha sonuçlanıyor.

57be741f18c7732ef011641e

Sadece iPhone 6 modellerinde neden bu sorun yaşanıyor diye sorarsanız eğer, Jessa Jones tamir uzmanına göre Apple’ın iPhone 6 dokunmatik entegre kartını destelemek için underfill karışımı kullanmadığından kaynaklı.

Daha önce iPhone 6 bükülme ile gündeme gelirken şimdi ise bu hastalık ile gündeme geliyor. Tamir uzmanları sorunu onarabileceklerini söylüyorlar. Bakalım Apple bu konuda nasıl bir açıklama yapacak merakla bekliyoruz. Cihaz değişimi verebilir aslında. Ancak kullanıcılar kabul eder mi bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here