Dakele Big Cola 3 (1)

iPhone 6’nın birebir kopyası!

Şimdiye kadar bir çok benzetilmiş, kopya telefonu piyasada gördük fakat hiç biri orijinali ile bire bir özellikte değildi. iPhone 6 tasarımına sahip Dakele Big Cola 3 ise oldukça yüksek ve güzel özelliklere sahip bir kopya telefon olmuş diyebiliriz. Android 4.4 işletim sistemi ile çalışan Dakele Big Cola 3, iOS kalitesini sunamasa bile Android 4.4 ile yüksek performans sunacak gibi gözüküyor.

Dakele Big Cola 3  (2)

Belirtmek gerekirse, cihaz Çin’den başka herhangi bir ülkede satışa sunulmayacak, satın almak için ya Çin’e gitmeniz gerekiyor, yada internetten sipariş vermeniz gerekiyor ki bu noktada da güven problemi ortaya çıkıyor. Peki iPhone 6’ya bire bir benzeyen bu telefon, içerisinde ne gibi özellikleri barındırıyor?

Dakele Big Cola 3 özellikleri;

  • Ekran: 5 inç safir cam ile kaplı 1080p çözünürlük
  • İşlemci: 1.7 Ghz saat hızında 64 bit 8 çekirdekli MediaTek işlemci
  • RAM: 3 GB
  • Dahili hafıza: 16 GB (Harici microSD kart ile 128 GB’a kadar arttırma imkanı)
  • Kamera: Arka kısmında 13MP, ön kısmında ise 8 MP çözünürlükte kamera
  • Fiyatı: 243 dolar

Bu özelliklerde bir telefonu ülkemizde 500 TL civarında bir fiyata bulmak mümkün değil fakat özelliklerinden çok telefonun benzetme (çakma) olması fiyatını düşürmüş diyebiliriz. Ayrıca Çin’de akıllı telefon piyasasına bakıldığında 20 dolara akıllı telefona sahip olmak bile mümkün fakat çoğu telefon bizim tabirimizle “Çin malı” olduğu için sar değeri gibi konularda sağlık, güvenlik sınırını aşmakta. Bu nedenle bilinmeyen markalardan uzak durmanızı, benzetme telefon satın almanızı tavsiye etmiyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here