iphone-7-2016-da-degil-gelecek-yil-gelebilir

Malumunuz, Apple ürünlerini iki yılda bir kez yeniliyor. iPhone 6 ‘nın bu sene yani 2014 te çıktığını düşünürsek bir sonraki model de 2 yıl sonra yani 2016 yılında gelmesini bekliyorduk.  Ancak başta Verizon ve AT&T gibi cep telefonu operatörlerinin Amerika’da uyguladıkları satış stratejileri ve Apple’ın iPhone 6 ile Avrupa’da ivme kazanması bu süreçte etkili nedenlerin başında gelmiş gibi gözüküyor.

Birde Samsung etkisi var tabi ki. Her ne kadar Amerika’da Apple karşısında ciddi pazar payına sahip olmasa da Verizon ve AT&T gibi operatörler ile yaptığı anlaşmalar, her sene model yenilemesi Apple için ciddi tehditler oluşturmaya başlamış olsa gerek.

Bu durum sabit Apple müşterileri üzerinde nasıl bir etki yaratır şu an kestirmek güç. Zira telefonları konuşma paketleri ile birlikte satın alanların yanında her sene bir Apple değiştirmek oldukça maliyetli de olabilir. Bir de Apple’ın ana fason üreticilerinden birisi olan Foxconn un iş planının buna uyum sağlama sorunu var gibi gözüküyor. İlerleyen günler de bu söylentilerin ne kadar gerçek olduğunu göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here