iPhone 7 Almayı Düşünüyorsanız Bunları Bilmelisiniz

Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre iPhone 7, 7 Eylül tarihinde bizlere sunulacak. Başka bir konuysa Apple’ın Galaxy S7 Edge’e rakip olacak bir özellik getirecek olması. Detaylar haberimizde.

iPhone 7 1

1-Bugüne kadar Apple’ın çıkardığı ürünlerle ilgili yapmış olduğu doğru tahminlerle dikkat çeken KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni bir iddia ile gündeme geldi. Apple’ın 2013 yılında aldığı kavisli ekran patentinin artık hayata geçirileceğini ve iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kullanacağını iddia etti yani iPhone 7’nin en az bir modeli kavisli ekrana sahip olabilir.

iPhone 7 2

2-iPhone 7 Plus yeni bir renge daha sahip olacak. Yeni iPhone ile ilgili gelen son bilgiye göre iPhone 7 “Space Black” renk seçeneği de sunacak.

iPhone 7 3

3-Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kulaklık girişi yer almayacak. Bu sayede cihaz daha ince bir tasarıma sahip olabilecek.

iPhone 7 4

4-ABD merkezli bir patent enstitüsü Apple’ın Apple Watch’ta yer alan bir tuşa benzer bir tuş için 2014 yılında yapılan başvurunun onaylandığını duyurdu. Bu haberden sonra iPhone’a yeni bir tuş geleceği de gündeme oturdu.

iPhone 7 5

5-Başka bir iddia da cihazda 16 GB seçeneği olmayacağı. Bunun yanında iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM olması da bekleniyor.

iPhone 7 6

6-Apple akıllı telefonlarına sanal gerçeklik özelliğini ekleyen patenti de geçtiğimiz aylarda aldı. Apple’ın aldığı bu patentin getirdiği özelliğin Eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone modelinde bulunacağı söyleniyor.

iPhone 7 7

7-Android işletim sistemiyle çalışan bazı akıllı cihazlarda bulunan kablosuz şarj özelliğinin de yeni modellerde olmasına kesin gözüyle yaklaşılıyor.

iPhone 7 8

8-Kamera konusunda gelen bir iddiaysa cihazın devrimsel bir özelliğe sahip olacağını hatta ve hatta fotoğrafçılıkta yeni bir çığır açacağı konuşuluyor.

iPhone 7 9

9-Bildiğiniz gibi iPhone 6s’te kullanılan Alüminyum 7000 serisi telefonu gayet sağlam kılıyor fakat yeni çıkacak modelin daha sağlam ve su geçirmez olacağı söyleniyor. Apple bu konuda Samsung’a diş göstermek istiyor diyebiliriz.

iPhone 7 10

10-iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Toshiba veya SanDisk tarafından hazırlanacak 3D NAND flaş gibi bir özelliği olabileceği de söyleniyor.

iPhone 7 11

11-Son olarak ürünün Türkiye’deki satış fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bir bilgi bulunmuyor . Yeni bilgiler elimize geçtikçe bunları sizlerle paylaşacağız. Cepkolik.com’u takipte kalın.

Dilerseniz Telefon Karşılaştırma sayfamızı kullanarak cihazların özelliklerini kıyaslayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here