iPhone 7 Home Tuşunun bozulduğunu tespit ederek sizi uyarıyor. Bu bakımdan Home tuşu kullanımı belli bir süre pasif kalıyor.

Apple’ın iPhone 7 modellerinde yer alan kulaklık girişinin kaldırılmasından sonra en fazla gündemi meşgul eden ana ekran tuşu olarak gündeme geldi. Taptic Engine ile beraber çalışmakta olan bu tuş şiddetinize göre tepki vermekte. Ancak bu yeni gelen tuş tüm alışkanlıklarınızı değiştirirken problemleri de beraberinde getiriyor.

iPhone 7 Home Tuşu Servis Uyarısı

Satın almış olduğunuz iPhone 7‘niz de bir gün “The Home Button My Need Service” uyarısı alabilirsiniz. Bu uyarı ise iPhone 7’nin yeni gelen basınca duyarlı “Home” tuşunun bozulduğunu ve düzgün çalışmadığını bildirmekte.

iphone_home_button_problem

iwayne isimli MacRumors forumu kullanıcısı tarafınca paylaşılan fotoğrafta Home tuşu ile alakalı bir mesaj görülmekte. Kullanıcının vermiş olduğu bilgilere göre telefonu şarj ettiği sırada telefonun kapanıp açıldığını ve bu problemin ana ekranda bir mesaj olarak belirdiğini söyledi. Bu mesajın ardından ciahzını yeniden başlatmış ancak halen problemin devam ettiğini belirten kullanıcı ile beraber MacRumors forumunda bu problemi yaşayan bir çok kullanıcının olduğunu ve cihazlarının değiştirildiği öğrenildi.

Home Tuşu siteminde bir sorun olması durumunda sistem otomatik bir şekilde bunu anlıyor ve size bir mesaj gönderiyor. Daha sonra tamir edilene kadar size sanal Home tuşunu ekrana getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here