Belki bu durumdan çok az kişi etkilenecek ama aralarında sizde olabilirsiniz. iPhone 7 ile beraber Android Wear saatler ciddi bir sorun ile iç içe.

Android Wear‘lı akıllı saatlerin büyük çoğunluğu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus model cihazlarla hiç çalışmadıkları belirtildi.

Apple‘ın bir kaç hafta önce tanıtılan ve hemen ardından bir sorun keşfedilmesi büyük tepkilere neden oldu. Daha çok Moto 360, Asus Zenwatch, Fossil Q ve 1.500 dolarlık Tag Heuer Connected ve benzeri saatleri ilgilendiren bu sorun, iPhone 6S’te gayet normal çalışmakta.

The Verge‘ün yayımladığı habere göre iPhone 7 model telefonlar Android Wear saatlerin yanında olduğu ve birbirlerini gördükleri halde, eşleştirme yapılmadığını ve her denemede olumsuz olduğunu belirtti. Siteye göre her deneme olumsuz bir şekilde sonuçlanıyor.

androidwear

Bu bakımdan benzer sorunlar iOS ile Android Wear ile ortaya çıkmış ve Apple bu sorunları iOS 10.0.2 ile düzeltmişti. Şimdi ise ciddi bir sorun olarak devam ettiği ortada. Google‘ın Android Wear takımı, bu eşleştirme sorununun olduğundan haberdar olduklarını ve en kısa sürede düzeltileceğini söylemekte. En azından Google bunu düzeltmek için çalıştığını biliyoruz.

Android Wear ve iPhone kullananların sayısı sizinde bildiğiniz gibi oldukça az bir sayıda. Bu şekilde bu sorundan etkilenen kişi sayısı da çok az durumda. Yinede bu iki cihaza sahip kullanıcıların biraz daha beklemeleri sonucunda çözüleceğini düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here