Apple 7 Eylül tarihinde tanıtması beklenilen iPhone 7 için kablosuz kulaklık AirPods ile çıkacak mı? 

Tüm mobil sektör gözleri iPhone 7 tanıtım gününe çevirmiş durumda. Cupertinolu şirketin yeni bir tasarım ve özellikler ile gelmesi düşünülüyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında sızıntılar sayesinde neredeyse herşeyi biliyoruz. iPhone 7 Pro ise bir başka zamanda çıkacak gibi duruyor.

iPhone 7 üzerinde en büyük değişim ise gözle görülen 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması. Bunun yerine bluetooth kulaklık ve şarj girişi üzerinden bir bağlantı ile kulaklık bağlanabilmesi. Uzun zamandır Apple’ın kablosuz kulaklık üzerinde çalışmalar yaptığı ifade ediliyordu.

Wireless AirPods adındaki ürün sonunda belgeler ile gün yüzüne çıktı.

Wireless AirPods Gelecek Mi?

Bu ürün kutu içinden cihaz ile gelip gelmeyeceği şuan için bir resmiyete kavuşmamış. Ancak gelme ihtimali azda olsa var. Çünkü bluetooth oldukça fazla şarj götürecek. Bunu herkes biliyor. Bu durumdan kutudan şarj girişli kulaklıklar çıkacak.

Açıkçası benim düşüncem daha öncede Apple için kablosuz kulaklık bulunmaktaydı. Ancak Apple bunu daha sonra ücret karşılığı satmaya karar verdi. aynı şekil bizlere şarj girişli kulaklığı verecek. Bluetooth kulaklık almak isteyen kullanıcılar ilave ücret ile daha sonra satın alabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here