Ana SayfaTeknoloji HaberleriiPhone 7 ne zaman çıkacak ? Türkiye satış tarihi ve iPhone 7...

iPhone 7 ne zaman çıkacak ? Türkiye satış tarihi ve iPhone 7 fiyatı ne kadar ?

-

Dünyanın önde gelen telefon üreticisi Apple, iPhone 7 ne zaman çıkacak ? Türkiye satış tarihi ve iPhone 7 fiyatı ne kadar ? sorularına cevap verdi.

iphone 7

Gün geçti telefon pazarında otoritesini güçlendiren Apple yeni modelleriyle adeta göz kamaştırıyor. Çıkarttığı telefonların rakiplerine oranla daha başarılı olması ve İOS sistemini gün geçtikçe daha iyi bir hale getiren firma rakip şirketleri korkutmaya devam ediyor. Dünya’da milyonlarca takipçisi olan iPhone kullanıcıları her geçen gün yeni kişiler katılıyor. Durum böyle olunca diğer firmalar ciddi oranda satış değeri kaybetmeye devam ediyor.

Merak edilen soru ise iPhone 7 ne zaman çıkacak ? Eylül ayında iPhone 6s ve iPhone 6s plus’ın pazarda yerini almasının ardından büyük bir satış oranı yakalayarak çıkışını sürdüren Apple çalışmalarına ara vermiyor. Yeni modeli iPhone 7’leri 7 ay içerisinde piyasalara sunmaya hazırlandığı dedikoduları gelmeye başladı. Daha önceki modellerinden bildiğimiz gibi yılın ilk yarısında seri başlangıçları yapan firma iPhone 7s içinde 2016 eylül- ekim tarihlerini işaret etti. Yani iPhone 7 mayıs-haziran 2016 tarihinde raflarda yerini alırken kullanıcı deneyimlerini değerlendirip değişiklikler yaparak “S” serisi çıkartacak öncesinde ise c ve n serilerine son verdiğini açıklayacak çünkü farklı serilerin tutulmaması firmanın canını sıkmış gibi gözüküyor.

S serileri neden daha değerli

Apple’ın yıllardır uygulamış olduğu politikalardan biri kullanıcı deneyimine odaklı cihaz geliştirmek bu yüzden ilk olarak telefon modellerini piyasalara sunuyor. 4-5 aylık kullanım sürecinin ardından kullanıcı verilerini ve yaptıkları hataları, eksikleri ve fazlaları değerlendirerek yeni s serilerini geliştiriyor. Bu yüzden sabırlı olan kişiler s serilerini bekleyerek daha kaliteli bir iPhone cihaz sahibi olabilirler.

iPhone 7 Özellikleri nelerdir ?

Her yeni numara serisinde tasarımını ve özelliklerini geliştiren Apple iPhone 7 için hazırlanmış yeni bir teknolojiyi sunmayı düşünüyor. Yeni hassas dokunmatik yüzey yılın başında patentini aldığı ancak geliştirmelerini tamamlayamadığı için bu teknolojisini iPhone 7’e sakladığı özel ekranları tamamladı. Bu teknolojiyi çinde bulunan fabrikalarına yollaması yeni cihazlarda yer alacağı değerlendirmesinin yapılmasına neden oldu. Bu dokunmatik yüzeyin farkı ne diye merak edenler için şunu belirtelim siz ekrana dokunmadan telefonlarınızı kontrol edebileceksiniz. Bu teknoloji MAC içinde hazırlanacak, yeni geliştirmiş olduğu iRing kullanarak cihazlarınızı akıllı yüzük hareketleriyle tıklama olmadan parmağınızla kontrol etmenizi sağlıyor.

iPhone-7-çıkış tarihi

Bunun yanında bir diğer özellikse daha önce görülmemiş işlemciler, teknoloji geliştirmelerine devam eden Apple bazı sıkıştırmalar ve eklemeler yaparak yeni bir işlemci ortaya çıkartılmasını sağladığı dedikoduları geliyor ancak kesin özellikleri bilinmiyor. Piyasaların en gelişmiş ve en hızlı işlemcisinin yer alacağını söylemek mümkün.

Kameralarda değişiklik, Uzun süredir 8 MP ancak renk tonlarının yoğun olduğu kameralar kullanan Apple iPhone 7 cihazlarında sürpriz yaparak kamera özelliklerini artırmayı planlıyor. İncelik seviyesini korumak isteyen firma ön ve arka kameraların birbirinden destek aldığı özel bir üretim yaparak iki kamerayı da daha kaliteli hale getirecek özel bir teknoloji kullanmayı düşünüyor. İlk tahmin yeni kameralar 16 MP değerinin üzerinde olacak.

iPhone 7 Türkiye satış tarihi belli oldu mu ?

Henüz çıkış tarihi kesinleşmemiş iPhone 7 için güzel bir haber verebiliriz. Türkiye satış tarihi çıkış tarihiyle aynı olacak ilk gün satış rekorları kıran firma yeni bir rekora imza atmak için birçok gelişmiş ülkede aynı gün cihazlarını satışa sunmaya hazırlanıyor. Üretimlerin tamamlanmasının ardından cihazlar ülkelerin Apple resmi merkezlerine yollanacak tarihten önce ilk gelen iPhone 7 cihazlarını satın almak isteyen kişiler ön sparişle satın alabilecekler.

İphone 7

iPhone 7 fiyatı ne kadar ?

Sızan bilgilere göre cihaz maliyeti biraz arttığı ve yeni teknolojilerin maliyetlerinin fazla olduğu kaydedilirken Amerika satış fiyatının 400 ila 500 dolar aralığında olması düşünülürken Türkiye satış fiyatı 4.000 tl üzerinde olacağı değerlendirmesi yapılıyor.

Ayrıca iPhone 7 cihazlarında 2 farklı modele yer verilecek Plus serisi bu modelde’de devam edecek yani iPhone rakiplerinin tek artısı olan büyük ekran telefonları hedefinden çıkarmış değil ve bu alanda çıkış yakalamışken devam etme kararı alarak iPhone 7 Plus üretimlerini de gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Bunlara ek olarak iPhone 7 cihazlarında çift ekrana yer verilebilir. Genel taslak olarak örnek tasarım sunumları yapılırken aralarında çift ekranlı cihazların yer alması dikkat çekti. Apple’ın tasarımcıları büyük bir değişim isterken mühendislerinde uygun görmesi durumunda arka yüzeyde yer alan kısa yollar, saat, tarih gibi yardımcı işlem fonksiyonlara sahip yeni bir ekranla tanışabiliriz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here