iPhone 7 Plus ile birlikte gelen çift kamera özelliği nedir? Çift kameranın özellikleri nedir? İşte detaylar…

Apple, iPhone 7 ile beraber Plus modelinde çift kamera özelliğini getirdi. Yeni gelen çift kamera özelliği ile beraber çekilen fotoğraflar eskiye göre çok daha kaliteli. Ayrıca çift kamera ile gelen cihazların donanımlarıda yenilenirken, kamera performansı ciddi anlamda artmış bulunuyor.

iPhone 7 Plus Çift Kamera Özellikleri Neler? 

iPhone 7 Plus ile birlikte gelmiş olan çift kamera fotoğraflar kalitelerini arttırırken, iPhone 6 modellerinde 8 MP‘lik kameralar yer alırken, iPhone 7 modellerinde kameralar 12 MP olarak geldi. Bundan dolayı fotoğraf çekimleri içim iki adet kameranın bulunması hemde iki kameranın 12 MP olması büyük kalite sunmakta.

Çift kamera ile gelen cihaz fotoğraf çekim ortamında bulunan renklerin daha fazla net ve detaylı yakalıyor, bu bakımdan kameralardan biri renkli diğeri ise siyah beyaz renkleri topluyor ve daha sonra renkler birleştiriliyor. Sonuç ise daha kaliteli fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor. Kameralar görevini yerine getirirken oldukça iyi kareler ortaya çıkıyor.  Bu bakımdan en kötü ışıklı ortamlarda bile net fotoğraflar çekimi sağlanıyor.

Kamera üzerinde yer alan lens özellikleri ile odaklama ve anlık kısa fotoğraf çekimleri sağlanırken, iPhone  Plus’ın kullanıcıyı oldukça memnun edeceğini görüyoruz.

Bakalım iPhone 7 Plus için bir kaç gün sonra daha farklı fotoğraf çekimlerini sizlere aktarmaya çalışacağız. Bu sayede daha önceki modelleri ile kıyaslama yapabileceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here