iPhone 7 Plus hakkında bir çok iddia gelmiş olsa bile spekülasyonlar ile iPhone 7 Plus’ın 3 GB RAM ile geleceği şeklindeydi.

Elimize ulaşan test sonuçlarına baktığımızda iPhone 7 Plus içerisinde cidden 3 GB RAM olacağı görüldü. Ayrıca dikkat çeken bir diğer konu ise iPhone 7 Plus‘ın 4 çekirdekli A10 işlemciyi barındırması fakat bir diğer test uygulaması Benchmark ile yapıldığında sonuç 2 çekirdek görünmekte.

iPhone 7 Plus ile gelen A10 işlemci ciddi anlamda performans canavarı olduğu kesin. A10 işlemci ile 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olarak gelen iPhone 7 Plus bir önceki işlemci olan A9 işlemci ile kıyaslandığında yüzde kırk daha performanslı çalıştığı görülüyor.

iPhone 7 Plus 3GB RAM’e Sahip!

1

Bataryası ise en dikkat çeken özelliklerin başında geliyor. Bir çok geliştirilme işleminden geçen batarya, A10 işlemci ile ömrünü yüzde 20 daha fazla arttırmakta. Ayrıca Geekbench test sonuçları ile A10 gücü A9X işlemciden alan 12.9 inçlik tablet iPad Pro‘dan bile daha güçlü olduğu ortaya çıktı. Sizlerinde aşağıdaki görsellerde gördüğünüz gibi hem tekli çekirdek puanı hemde çoklu çekirdek puanı gösterilmekte.

2

iPhone 7 Plus için diğer resimde RAM’in kaç GB olduğuda görülmekte. Artık iPhone 7 Plus’ın 3 GB RAM ile geldiğini öğrenmiş olduk.

iPhone 7 Plus için ne kadar haber paylaşsakta iPhone 7’de aynı performansı hemen hemen göstermekte. İki cihazda kendine göre oldukça güçlü diyebiliriz.

Sonuçların tamamına baktığımızda ciddi anlamda güçlü gelen bir iPhone 7 Plus görülmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here