Ana Sayfa Teknoloji Haberleri iPhone 7 Pro'da Smart Connector Olmayacak

iPhone 7 Pro’da Smart Connector Olmayacak

-

Mart ayında ortaya çıkan sızıntılarda, iPhone 7 Pro modelinin çift iSight kameraya ve iPad Pro’da yer alan Smart Connector’a sahip olacağı dile getirilmişti. Macotakara tarafından ortaya atılan son bilgilere göre ise bu durum olmayacak ve Apple’ın Smart Connector teknolojisi, hiçbir yeni nesil iPhone’da kullanılmayacak.

Apple’ın Smart Connector özelliğini fotoğraflarda görebilirsiniz ve bu teknoloji ilk olarak geçtiğimiz sonbaharda satışa çıkan 12.9 inçlik iPad Pro’da ve bu yılın başlarında çıkan 9.7 inçlik daha küçük iPad Pro’da görülmüştü. Smart Connector, cihaza üç noktasal çıkış ekliyor ve harici aksesuarları kullanmaya yarıyor.

iphone7-smart-connector

Smart Connector şu anda sadece iki iPad Pro modelinde bulunuyor ve Smart Keyboard‘la birlikte çalışıyor. Ayrıca Logitech de iPad Pro klavyesine benzeyen ve Smart Connector uyumlu cihazlar sunuyor.

Daha önce Smart Connector herhangi bir iPhone telefonda karşımıza çıkmamıştı ama geçtiğimiz sonbaharda ortaya çıkan görsellerde, iPhone 7 Pro’da bu özelliğin olacağı iddia edilmişti. Her ne kadar Macotakara’nın son raporlarına göre iPhone 7’de bu özellik olmayacak olsa da, yeni nesil çıkacak olan iPhone telefonlarda bunu görebiliriz fakat muhtemelen iPhone 7 Pro’da bulunmayacak.

iPhone 7’de Kulaklık Çıkışı Kesinleşti