Bir hafta sonra duyurulacak olan iPhone 7’lerin Türkiye’deki fiyatları da aşağı yukarı belli oldu.

Son zamanlarda oldukça fazla konuşan ve gündemden düşmeyen konu iPhone 7 ne zaman çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak şeklindeydi. iPhone 7 modelleri için Spigen, kılıflar üretti ve piyasaya sundu. Buda bizlerin önemli bilgilere ulaşmasını sağladı. Dün geç saatlerde ise Apple, iPhone 7 modelleri için lansman tarihini açıkladı. Şuana dek herşey umduğumuz gibi ilerliyor. Tek bir sorumuz vardı o da iPhone 7 model cihazların ne kadar olacağı. Türkiye etiket fiyatı ne kadar olacak şeklindeydi.

Daha öncede aktardığımız haberlerde, iPhone 7 fiyatlarının beş aşağı beş yukarı fiyatlarını belirtmiştik. İlk zamanlarda iPhone 7 model cihaz için 650 dolar, iPhone 7 model cihaz için ise 750 dolar fiyat belirlemiştik. Apple’a yakın şirketlerden gelen bilgiler ise daha önce söylediğimiz fiyatlara çok yakındı.

2017 Model iPhone AMOLED Ekranla Gelecek

İddialara göre iPhone 7‘nin 749 dolar ve iPhone 7 Plus modelinin ise 849 dolar olacağı yönünde. Peki tüm değerlendirmeyi yaparsak herşeyi tek tek inceleyip. Apple’a yakın şirketlerden gelen bilgileride masaya koyarsak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus fiyatı ülkemizde ne kadar olacak?

Son açıklamalardaki bilgilerden yola çıkarak bir tahminde bulunuyoruz.

  • Dolar’ı TL’ye çevirdik,
  • Vergiyi ekledik
  • Satıcılarında karını ekledik,

Ve tüm bunları yaptığımızda bir sonuca vardık. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için fiyatlar şöyle oluyor;

  • iPhone 7‘nin ortalama fiyatı 3300 TL,
  • iPhone 7 Plus‘ın ise 3750 TL’den başlayacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.