Ana Sayfa Teknoloji Haberleri iPhone 7 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

iPhone 7 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

-

Bir hafta sonra duyurulacak olan iPhone 7’lerin Türkiye’deki fiyatları da aşağı yukarı belli oldu.

Son zamanlarda oldukça fazla konuşan ve gündemden düşmeyen konu iPhone 7 ne zaman çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak şeklindeydi. iPhone 7 modelleri için Spigen, kılıflar üretti ve piyasaya sundu. Buda bizlerin önemli bilgilere ulaşmasını sağladı. Dün geç saatlerde ise Apple, iPhone 7 modelleri için lansman tarihini açıkladı. Şuana dek herşey umduğumuz gibi ilerliyor. Tek bir sorumuz vardı o da iPhone 7 model cihazların ne kadar olacağı. Türkiye etiket fiyatı ne kadar olacak şeklindeydi.

Daha öncede aktardığımız haberlerde, iPhone 7 fiyatlarının beş aşağı beş yukarı fiyatlarını belirtmiştik. İlk zamanlarda iPhone 7 model cihaz için 650 dolar, iPhone 7 model cihaz için ise 750 dolar fiyat belirlemiştik. Apple’a yakın şirketlerden gelen bilgiler ise daha önce söylediğimiz fiyatlara çok yakındı.

İddialara göre iPhone 7‘nin 749 dolar ve iPhone 7 Plus modelinin ise 849 dolar olacağı yönünde. Peki tüm değerlendirmeyi yaparsak herşeyi tek tek inceleyip. Apple’a yakın şirketlerden gelen bilgileride masaya koyarsak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus fiyatı ülkemizde ne kadar olacak?

Son açıklamalardaki bilgilerden yola çıkarak bir tahminde bulunuyoruz.

  • Dolar’ı TL’ye çevirdik,
  • Vergiyi ekledik
  • Satıcılarında karını ekledik,

Ve tüm bunları yaptığımızda bir sonuca vardık. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için fiyatlar şöyle oluyor;

  • iPhone 7‘nin ortalama fiyatı 3300 TL,
  • iPhone 7 Plus‘ın ise 3750 TL’den başlayacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here