Ana Sayfa Teknoloji Haberleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Batarya mAh Değerleri Ortaya Çıktı!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Batarya mAh Değerleri Ortaya Çıktı!

-

Kısa bir süre önce Apple tarafından tanıtılmış olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri oldukça ilgi görmüş ve batarya kapasiteleri bugün gün yüzüne çıktı.

Yemi model cihazların tanıtımlarından sonsa kullanıcılar oldukça merak sarmış ve ilgi göstermişti. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için batarya kapasiteleri paylaşıldı işte detaylar.

Hepinizin hatırlayacağı gibi tanıtımlar sırasında Apple, yeni cihazlar için iPhone 6S modellerine kıyasla 2 saat ve iPhone 6S Plus modellerine göre 1 saat daha uzun kullanım ömrü olduğunu ifade etmişti.

%14 Oranında Artış

Çin’in ünlü sertifika kuruluşu TENAA tarafınca yeni model cihazların batarya kapasiteleri açıklandı. Yayınlanan habere göre iPhone 7 model cihazların ilk ferdi olan iPhone 7 1.960mAh ve iPhone 7 Plus ise 2.900mAh olduğu belirtildi.

Kıyasladığımız zaman ise iPhone 6S 1.715mAh değerine sahip ve iPhone 7 1.960mAh olarak geliyor. Ancak iPhone 7 Plus modellerinde işler biraz karışık.

iPhone 6S Plus 2.750mAh kapasiteye sahipken  iPhone 7 Plus 2.900mAh ile gelerek 150mAh daha fazla kapasiteye sahip.

Şimdiden bunlara değinsek bile yazılım ve donanım farkları ile kullanım süresi değişiklik gösterebilir. Cihazlar elimize ulaştığında sizler için bir tanıtım videosu çekerken ayrıca batarya konusunada bizzat değineceğim. İlk yapacağım iş zaten iki farklı telefonu yan yana koyup batarya sürelerini test etmek.

En kısa sürede yeni bilgileri sizlere aktaracağız. İnceleme videosu çekmeden yorum yazarsanız istediğiniz soruların cevabınıda videoya ekleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here