iPhone 7 konsept tasarım

Apple yaptığı patent başvurusu ile yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkabilir. Bu patent başvurusunda kavisli ekrana benzer bir tasarımdan bahsediliyor. Eğer gelişmeler doğru ise Samsung’un Galaxy Note Edge ve Galaxy S6 Edge modellerine rakip olabilir.

“Minik esnek kenarlı ekran” tanımını kullanan Apple’ın bu patenti aslında bize bi takım ipuçları veriyor. Nedir bu ipuçları ? Apple yaptığı bu patent başvurusu ile ekranın biraz kavisli veya telefon arama kısmının bu alanda yer alması yönünde dedikodular var. Başvurusu yapılan patentte birden fazla tasarım mevcut.

İlk patentte tıpkı Galaxy Note Edge‘de olduğu gibi ekranın kenara kadar gelmesi ve bu alanda ses açma, fotoğraf çekme gibi tuşların bulunması gösteriliyor. Ayrıca bu yana sarkan ekranda kullanılan her uygulamaya göre tepki vereceği de söylenenler arasında. Örnek vermek gerekirse kamera kullanan uygulamalarda deklanşör tuşunun bu alanda yer alması gibi.

Apple iPhone 7

Diğer tasarımda ise biraz oyun odaklı tasarımlar düşünülmüş gibi görünüyor. Yani oyun oynarken yandaki alanı kontrol etmek için kullanabiliriz. Bildiğimiz gibi apple oyunların daha iyi görünmesi ve daha iyi performans sergilemesi için farklı bir işlemci kullanıyor. Grafik kartları da oldukça güçlü.

Tabi bu yeniliğin gelmesi için en az 2 yıl gibi bir süre gerekebilir. Çünkü iPhone stratejilerini düşündüğümüzde iPhone 6S serisinde genellikle kasa değişimi yapmıyor. Sadece donanımsal olarak değişiklik yapıyor. Bu nedenle bu kavisli ekran iPhone 7 ile birlikte gelebilir. Bu tarih ise Ekim 2016 olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here