iPhone 7 tanıtımına kısa bir süre kala yeni detaylar gelmeye başladı. Eylül ayının ilk haftası tanıtılması beklenilen iPhone 7 modelleri içerisinden çift kamera hakkında bilgiler geldi.

iPhone 7 modellerinin tanıtılmasına artık sayılı günler kaldı. Eylül ayının ilk haftası içinde tanıtılması beklenen telefonun Plus modelinde çift kamera olacağı artık kesin gözü ile bakılıyor. Gelen sızıntılar ve firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgiler artık yüzde yüz doğru olduğunu belirtiyor.

Şirkete yakın olan Mark Gurman, Bloomberg sitesinde çift kamera hakkında yeni bir detay verdi. Bilgilere baktığımızda Apple‘ın çift kamera istemi hakkında 2 yeni özellik belirtiliyor. Çift kamera sayesinde daha parlak ve keskin fotoğraflar elde edilecek ve beraberinde yakınlaştırma daha net bir şekilde sağlanacak.

22e4ffb0ad8681cafc7b65f23e68dec7983fe04e

Gurman‘dan elde edilen bilgilere göre iPhone 7’de bulunan çift kamera iki farklı sensöre sahip olacak. Sensörler renkleri farklı teknikler ile yakalayacak ve sonuç kısmında yakalanan görüntüler için birleştirme uygulanacak. Tabii ki bu çekme süresi dokunduğunuz an içerisinde oluyor bir saniye bile sürmüyor. Bu şekilde daha parlak ve keskin kareler yakalanacak. Çift kameranın bir avantajı daha var oda yakınlaştırma yaparken eskisi kadar görüntü kalitesi düşmeyecek tersine daha kalitesi olacağı yönünde.

Ayrıca iPhone 7’de bulunan ana ekran tuşu ile Touch ID artık ayrılarak  baskıya duyarlı bir Touch ID olarak geliyor.Gelişmiş Touch ID sensörü sayesinde Apple Watch ve Macbook – Macbook Pro’larda da baskıya duyarlı Touch ID’a yer verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here