iPhone 7 tanıtılmasına bir kaç hafta kala internet ortamına düşen görüntü kafaları karıştırmaya yetti. Yoksa iPhone 7 yerine iPhone 6SE mi gelecek ?

iPhone 7 tanıtımına çok az bir süre kala her gün bir yeni sızıntı geliyor. Bazıları doğrulanıyor, bazıları ise asılsız çıkıyor. Ancak bir konu varki bir türlü aslı astarı öğrenilemedi. iPhone 6SE mi gelecek?

Çin merkezli iNews’te yayınlanmış olan haberin üzerine birde GSMArena‘da paylaşılan görüntü yeni telefonun Geekbench‘te tek çekirdek testi ile 3042 puan alırken çoklu çekirdek ile 5210 puan alıyor. Bu puanlar iPhone 6S’in puanlarından yüksek olduğu anlaşılıyor. Bu cihazın A10 işlemcili cihaz olacağını düşünülüyor. Bir diğer nokta ise fotoğrafta iOS 10 ve iPhone 6SE yazıyor olması.

iphone 6Se

Görüntüyü paylaşmış olan kişi, cihaz hakkında bazı detaylarada değinmeyi ihmal etmedi.Cihazın iPad Pro 9.7‘deki True Tone ekranı ile geleceğini söyledi. ayrıca telefonun 4.7 inç‘lik ekranı 750×1334 çözünürlüğe sahip olacağını belirtti. Kişinin son dediği söz ise cihazın home düğmesinde bir değişikliğin olmadı yönündeydi.Bacınca duyarlı düğmenin olmayacağı tıklamaya devam edileceğini açıkladı.

Biz yinede her gelen iddiayı dikkate alsakta yüzde yüz doğru olduğunu söylemiyoruz. Bize göre ise Apple aynı yıl içerisinde iki farklı SE modeli vermeyeceği. Ancak 5SE geldiğini düşünürsek 6SE‘de gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here