Ana Sayfa Akıllı Telefon iPhone 8, Düşük Talep Nedeniyle Çin'de Sürekli İndirime Gidiyor

iPhone 8, Düşük Talep Nedeniyle Çin’de Sürekli İndirime Gidiyor

-

Pek çok kişi, üzerinde çok konuşulan iPhone X için 3 Kasım’ı bekliyor. iPhone 8 ve 8 Plus‘ın ise Çin’de pek satılmadığı bildiriliyor.

South China Morning Post tarafından hazırlanan bir rapora göre, elektrikli cihaz perakendecilerinin önde gelen e-ticaret platformları şimdi siparişleri teşvik etmek için müşterilere büyük indirimler sunuyor. Örneğin, Suning.com, iPhone 8‘de 165.98 dolar değerinde indirim yapıyor. Bu arada, yetkili çevrimiçi bir Apple mağazası işleten JD.com, 1.056.22 dolar fiyatlı en pahalı varyant da 120.71 dolar kadar indirim yapıyor.

Çin Pekin’deki Pintu Tank’ın kıdemli analisti Zhao Ziming‘e göre, “iPhone 8, Çin’de en kötü satılan amiral gemisi iPhone modeli olabilir, çünkü ülkede daha önce hiç böyle büyük indirimler görmemiştim” dedi.

iPhone 7‘nin satışlarının bile daha iyi olduğu, kullanıcıların iki model arasında fazla fark olmadığından dolayı yeni modeli almadıkları iddia ediliyor. Müşteriler daha pahalı olan iPhone X‘i bekliyor gibi görünüyor, bu nedenle satışlarla ilgili daha fazla soruna neden oluyorlar.

iPhone 8 için resmi rakamlar olmamasına rağmen, tedarik zinciri kaynakları, Apple’ın siparişlerini yüzde 50’den fazla azalttığını bildirdi. Bu duruma göre muhtemelen Kasım ve Aralık aylarına kadar ayda sadece 5-6 milyon sevkiyatı gerçekleştirilebilinir.

Gönderi süreleri uzuyor ve açık artırma teklifleri, iPhone X için daha yüksek oluyor. Buna göre, Apple, gelecekte müşterilere hitap edecek iPhone 8’i elde etmek konusunda büyük bir sorunla karşı karşıya olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Tasarımı Sızdırıldı!

Samsung, geçtiğimiz Temmuz ayında, amiral gemisi özelliklerine sahip Galaxy Tab S6'yı piyasaya sürdü. Şimdi ise şirketin, Galaxy Tab S6'nın 5G sürümünü duyurması bekleniyor. Yakın tarihli bir bulgu, Galaxy...

OPPO Find X2 OLED Ekranı İle Rekor Kırabilir!

Oppo, Find X2, bir akıllı telefonun sunabileceği en iyi ekranlardan birine sahip olacak. Resmi Oppo hesabından ve şirketin Başkan Yardımcısı Brian Shen'den...

Realme 6 Pro Geekbench’te Görüntülendi!

Realme 6 serisinin Perşembe günü açıklanacağı doğrulandı. Lansman öncesinde, Realme 6 Pro Geekbench kıyaslama platformunda görüntülendi ve karşılaştırma sonuçları bazı önemli detayları...

Xiaomi Mi Watch Exclusive Edition Satışa Sunuluyor!

Xiaomi geçen yıl iki akıllı saat tanıtmıştı. Bu modellerden biri ise şimdi Mi Watch Exclusive Edition adı altında piyasada yerini alacak.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Golf Edition Geliyor!

Samsung, Güney Kore'de Galaxy Watch Active 2'nin iki yeni modelini tanıttı. Cihazlar yeni Golf Sürümü'nün bir parçası ve adından da anlaşılacağı gibi golf...