iPhone 7 tanıtılmasının ardından pek bir süre geçmemesine rağmen iPhone 8 hakkında iddialar geliyor.

iPhone 7 modeli hakkında bir çok sorun yaşanmış olmasına rağmen Apple yeni modeli ile istenilen ilgiyi görecek gibi duruyor. Çok kısa süre önce ülke pazarlarıdna satışa sunulan iPhone 7, bu konu üzerine markanın en büyük kozu olarak görülüyor. iPhone 7 daha çok fazla kullanım oranına gelmemişken, iPhone 8 için iddialar şimdiden gelmeye başladı.

iphone-8

Apple iPhone 8 hakkında gelen İddialar ile Apple’ın getirmesi beklenilen yenilikler şu şekilde;

  • Kablosuz Şarj: Uzun zamandan beri Apple için en büyük beklentilerden birisi olan kablosuz şarj konusunda artık Apple’ın iPhone 8 ile birlikte beklentileri karşılaması bekleniyor.
  • Suya Karşı Tam Dayanıklılık: iPhone 7 modelinde suya karşı dayanıklılık arttırılsa da istenen düzeyde değil. Bu nedenle iPhone 8 ile birlikte suya karşı tam dayanıklılığın sunulması bekleniyor.
  • Seramik Edition: Yeni modelde aynı zamanda seramik olarak üretilecek bir versiyonun da olması bekleniyor. Bu versiyon üstelik çok daha sert olacak.
  • A11 İşlemci: iPhone 7 modelinde A10 işlemci yer alırken, iPhone 8 ile birlikte bir üst versiyona geçiş yapılması bekleniyor.
  • Kıvrımlı Ekran: iPhone 8 ile birlikte ekranda daha fazla kıvrım beklenirken, tasarım açısından iPhone serisine bir yenilik katılması da bekleniyor.
  • OLED Ekran: OLED için anlaşmalar yaptığı bilinen Apple, iPhone 8 ile birlikte bu anlaşmalar sayesinde OLED ekranları sunabilir.

Bunlar sadece bir idda şuan için iPhone 8 için net bir bilgi yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here