Ana Sayfa Akıllı Telefon iPhone 8'in Arka Camının Değiştirilmesi Ekran Tamiratından Daha Pahalı

iPhone 8’in Arka Camının Değiştirilmesi Ekran Tamiratından Daha Pahalı

-

Çok beklenen iPhone 8, 14 Eylül’de iPhone 8 Plus ve iPhone X ile birlikte serinin önceki cihazlarına kıyasla büyük bir tasarım değişikliği özelliği taşıyordu. Apple’ın çalışanları, ekranın değiştirilmesi için gereken 29 dolara kıyasla, arka camı değiştirmenin bir AppleCare+ kullanıcısına 99 dolar artı vergiye mal olacağını açıkladı.

AppleInsider’a göre, kırık bir camın kırık bir ekran sınıfında kabul edilmeyeceğini ve camın tamir masrafının “diğer hasarlar” ücretinin bir parçası sayıldığını göreceksiniz. Belki de yukarıda bahsedilen maliyet farkının o kadar büyük olmasının bir nedeni, iPhone 8’in arka panelinin yapısal açıdan oldukça katı olması ve çıkarmadaki ön ekranı değiştirmeye kıyasla çok daha fazla çaba gerektirmesi.

AppleCare+ planını iPhone 8 ve Plus için almak isteyenler sırasıyla 129 ve 149 dolar ödemek zorunda. Ekranın değiştirilmesi için 29 dolar, diğer tüm zararlar için 99 dolar fiyatlandırılarak kullanıcılara hasar kapsamı sağlar. Ancak bu fiyat sadece iki kez kaza sonucu hasarları kapsamakta. Cihaz üçüncü kez ve sonralarında tekrar kaza sonucu hasar için servise gönderildiğinde iPhone 8 için 349 dolar ve 8 Plus için 399 dolar isteniyor. Yani, aslında bu telefonlardan herhangi birisini satın almak için para harcadığınızın yarısı kadarını harcamak için hazır olmadığınız sürece, belki bir arka kapak kullanmak daha iyi bir seçenek olabilir.

AppleCare+ planını tercih etmeyen kullanıcılar için hem ekran hasarı hem de çeşitli hasar olayları için tamamen farklı bir fiyat grubu geçerli. Plan, cihaz satın alındığında ya da satın alındıktan sonra 60 gün içinde satın alınması gerekiyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.