Ana Sayfa IOS Haberleri iPhone için 5G Modemleri Qualcomm ve Samsung Üretecek!

iPhone için 5G Modemleri Qualcomm ve Samsung Üretecek!

2020 iPhone'larını Samsung yerine, yeni anlaşma gereği Qualcomm üretebilir...

-

Uzun zaman önce, Qualcomm ve Apple arasındaki iki yıllık patent savaşı sonunda Apple tarafından Qualcomm’a ödeme yapmasıyla sonuçlandı. Üstelik altı yıllık bir anlaşmayı kabul etmekle çözüldü. Anlaşmaya varıldığından beri, Apple’ın 2020 yılına kadar 5G özellikli iPhone’ları için Qualcomm 5G modemlerini kullanacağı yönünde söylentiler var.

2019 iPhone’lar piyasaya sürülmesine 6 ay kala, güvenilir analist Ming-Chi Kuo 5G ile ilgili yeni tahminlerde bulundu. 2020 iPhone’ları için olası tahminlerin hepsi mantıklı. 9to5Mac’ın raporuna ve Kuo’nun tahminlerine göre, Apple’ın Qualcomm ve Samsung tarafından gelecek yıl gelecek olan 5G iPhone’ları için üretilen 5G baseband çipleri kullanacağına inanılıyor.

Kuo, iPhone’lar için 5G ana bant yongası yapmalarını düşünen üç avantaj olduğunu gösteriyor. Kuo’ya göre, bu faydalar raporda belirtildiği gibi daha az tedarik riski, daha düşük maliyetler ve Apple için daha fazla pazarlık içermektedir.

Apple Qualcomm 5G Modem Anlaşması

Apple, daha önce Qualcomm ile olan savaşından dolayı gelecek için 5G modem yongaları yapmak için Intel’i düşündü. Ancak Intel, en azından şu anda. Buna karşılık Qualcomm ile anlaşma, Apple’ı gelecek 5G iPhone’lar için onlara güvenmeyi daha kolay hale getirmişti.

Bu yılki iPhone modelleri söz konusu olduğunda, iPhone’ların üçlüsünün, arkadaki yeni üçlü arka kameralarla birlikte 7MP sensörden 12MP’ye değişen yükseltilmiş ön kameralara sahip olacağına inanılıyor. Bu yılki iPhone’lar büyük olasılıkla 2018 iPhone’larının geliştirilmiş sürümleri olacak.

Kaynak9to5Mac