iphone-kullacilari-apple-watch-hakkinda-ne-dusunuyor

Apple-WatchSteve Jobs‘tan sonra biraz deneme yanılma yöntemi ile de olsa Apple iyi işler çıkartmaya devam ediyor. Elbette Tim Cook Jobs’tan sonra hayli zor bir işi devir almıştı. Hatta ateşten bir gömlek giymişti.

iPhone 6 ile beraber Apple Watch fikri de Tim Cook ‘u başarılı yapan ve yılın CEO su unvanını kazanmasının sebepleri arasında olduğunu söylemek lazım. Apple Watch nihayetinde piyasa ile buluşacak fakat ilk izlenimler ne olduğunu merak ediyor musunuz?

iPhone kullanıcıları arasında düzenlenen bir anket mevcut Apple müşterilerinin Apple Watch’a bakış açılarını göstermek için iyi bir fırsat olmuş.

iPhone sahiplerinin sadece % 2,2 Son derece çok beğendiklerini söylüyorlar. “Çok beğendim” diyenler % 3,2, %14,3 beğendim diyenlerin yanında beğenmeyenlerin oranı 18,9 ve hiç beğenmeyenlerin oranı % 61,4 oldu.

Bunun yanı sıra Apple Watch un fiyatı kaç para olursa satın alırsınız sorusuna da çoğunluk 200 Dolar ve altı olarak cevap verdi. Bu oran 60.1 iken 200 – 299 dolar aralığında % 25,7 olarak gözüküyor. Fiyatın 300 dolar ve üzeri olması durumda ise ilgi giderek azalmış.

300 – 399 dolar aralığında % 8,6 iken 400-499 dolar aralığı % 2,8 ve 500 dolar üzerinde fiyat olursa da yine % 2,8 lık bir oran Apple Watch alırım diyen kişilerin oranı olarak göze çarpıyor.

Ankete katıların büyük çoğunluğu Apple Watch‘ı başka birisinin kolunda görmeden satın alma fikrine sıcak bakmıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here