iPhone, Nikon ve Canon’u Geçti !

Yahoo’nun daha çok profesyonellere yönelik olan fotoğraf paylaşım sitesi olan Flickr, 2015 yılının en popüler kameralarının listesini açıkladı. iPhone modelleri listede ilk sıraları aldı.

Akıllı telefonların kamera konusunda yaptığı gelişme iyileştirmeler DLSR kameralarının kullanımını oldukça düşürdü. Elektronik eşyaların satışı yapan mağazalarda bu durumu onaylıyor, eskiden olduğu gibi SLR ve DSLR fotoğraf makinalarına ilginin oldukça azaldığı kabul edilen bir gerçek olarak karşımızda. Bunu onaylayan bir diğer kaynakta Yahoo’nun sahip olduğu fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’ın raporu oldu.

Flickr, 2015 senesinde siteye yüklenen fotoğrafların hangi makineler kullanılarak çekildiğini duyurdu. Flickr’ın açıkladığı rapora göre iPhone 6 ve 5s modelleri başta olmak üzere iPhone modelleri listede ilk sıralarda kendilerine yer buldular. Bu verilerin Flickr’a yüklenen fotoğrafların hangi makineler ile çekildiğine göre hazırlandığını tekrar hatırlatalım.

iPhone, Nikon ve Canon’u Geçti !.

2010 yılının ilk başlarında Apple modelleri Flickr üzerinde toplamda yüzde 7’lik bir kitleyi oluşturuyorken, bu rakam 2015’te yüzde 28 seviyesine yükseldi. iPhone’un bu yükselişi en çok Nikon ve Canon gibi dev firmaları etkiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here