iphone şarj sorununa çözüm bulmak artık daha kolay

Akıllı telefonların genel bir sorunu olan şarj sıkıntısı, telefonunuzun yeterli performans sergileyememesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. Yaygın biçimde kullanılan iPhone akıllı telefon modelleri de bu sorunla karşı karşıya kalıyor. Yalnız kolay bir çözümle bu sıkıntının önüne geçilmekte olup; telefonunuzun daha uzun süre performans sağlaması gündeme geliyor.

iPhone’un Şarj Sorunu Nasıl Giderilir?

iPhone şarj sorununa çözüm bulmak daha kolay bir hal alıyor.
Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük endişe nedeni olan şarj sorunu iOS işletim sistemine yer alan birtakım ayarlar sayesinde giderilmesi mümkün hale geliyor. iPhone telefon modellerinin arka planında gerçekleşen işlemleri engelleyici bir noktada olan bu ayarlar pasif kılındığı takdirde telefonunuzun daha etkili biçimde çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Ayarlar-Genel-Kullanım-Pil Kullanımı yolunu izleyen iPhone akıllı telefon modei sahipleri bu aşamayı atlattıkları takdirde şarj anlamında daha da etkin bir çalışma ile karşılaşacakları ortadadır. Bu ayarları aktif etmek için 3 farklı seçenek karşınıza çıkmakta olup; Uygulamayı Kullanırken seçeneğini tercih etmek yerinde olacaktır. Bu seçenek dahilinde telefonunuzun performans sağlamasını düşünüyorsanız; herhangi bir uygulamanın aktif olduğu anlarda; akıllı telefonunuzun arka planında yer alan işlemlerin devre dışı kaldığını söylemek mümkün olacaktır. Bu şekilde de pil ömrü maksimum düzeyde kendini gösterecek ve telefona bağlı olan faaliyetlerinizi uzun bir süre içerisinde aktif konumda yer almasını sağlamanız da mümkün hale gelecektir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.