Ana SayfaTeknoloji Haberleriİphone ve Samsunglar İçin Suya Dayanıklılık Testi Yapıldı

İphone ve Samsunglar İçin Suya Dayanıklılık Testi Yapıldı

-

Bildiğiniz gibi tüm telefon firmaları telefonlarını üretiyor. Ancak diğer telefonlardan daha çok satış yapması için onu diğer telefonlardan ayıran bir özelliğinin olması gerekiyor. Pek çok firma bunu yapıyor diyebiliriz. Kimisi hafızasını maksimum seviyede yaparken kimisi suya dayanıklı yapıyor. Makalemizde Galaxy Note 5, S6 Edge Plus ve İphone 6 Plus telefonlarının suya dayanıklılık testini göreceksiniz

Pek çok telefonun özellikleri bizleri gayet mutlu ediyor diyebiliriz. Çünkü telefonların gelişmesi biz teknolıji meraklıları için çok iyi bir gelişim diyebiliriz. Telefonlar piyasaya çıktığı an itibari ile telefonun A’dan Z’ye incelemesini sizler için sunuyoruz. Ancak yinede bazı kullanıcılarımıza göre bu incelemeler yetmiyor. Özellikle telefon alırken olurya bazı takıntılı insanlarımız mevcut ve telefonun suya dayanıklı olup olmadığı konusunda satışı yapan kişiden bilgi alırlar. Tabi satışı yapacak kişi telefonu biraz övemesi gerekir ancak biz hiçbir tarafı tutmadan tarafsız bir şekilde bu 3 model telefonun suya dayanıklı olup olmadığını sizlere açıklayacağız.

Bu testi yapan ekip ilk olarak Galaxy Note 5, S6 Edge Plus ve İphone 6 Plus telefonlarını su bulunan bir kabın içine koydular. Sonrasında tam 16 dakika boyunca beklendi ve artık testin sonuçlanma zamanı gelmişti. Ekip ilk olarak Samsung telefonlarını kontrol etmek için telelefonları elinde aldı ve Galaxy Note 5, S6 Edge Plus telefonlarını inceledi duruma göre şu sonuç çıktı; Cihazın ön, arka tüm kısımları rahatlıkla çalışıyordu yani Samsung ilk etapta tam puan aldı ve sıra geldi İphone 6 Plus telefonuna ekip bu seferde bu telefonu eline aldı ve sonuş şöyle çıktı; telefon sağlamdı ön arka tarafı her tarafı çalışıyordu fakat hoparlör bozulmuş ve müzik dinlemek için sadece kulaklık yerinin çalıştığını gördüler.

Daha sonra ekip telefonları daha detaylı incelemeye aldı ve dokunmatik yüzleri ile ses kontrol tuşları kontrol edildi ve Samsung serilerinde bazı garipliklerin olduğu anlaşıldı. S6 Edge Plus telefonun ilk etapta çalışan dokunmatik tuşu artık çalışmamaya başlamıştı. Note 5‘de ise hiçbir sıkıntı yoktu aynı şekil çalışmaya devam ediyordu. Buraya kadar liderin Note 5 olduğunu anladık.

Ancak telefonlar suya tekrar konuldu 5 dakika beklendi ve sonuç; Samsunglar çalışmayarak bozuldu ancak İphone 6 Plus serisi bazı yerleri bozulsada telefon çalışmaya devam etti.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here