iPhone modelleri ile akıllı telefon pazarının liderleri arasında yer alan Apple, kullanıcılarına henüz kablosuz şarj etme özelliğini sunmasa da Nikola Labs tarafından geliştirilen bir kılıf sayesinde priz olmadan iPhone’u şarj etme özelliği devreye girmiş oldu. Bu kılıfın çalışma şekli, etrafında ki radyo dalgalarını toplayıp enerjiye dönüştürmekte ve bu enerjiyi sonrasında bataryaya aktarmaktadır. iPhone için tasarlanan bu kılıf ile priz başında beklemeden telefonunuzu şarj etmek mümkün olacak. Henüz prototip aşamasında bulunmakta olan bu ürün, bataryayı tam olarak şuan için dolduramamaktadır. Pil ömrünü uzatmaya yarayan bu kılıf ile iPhone’larda bulunan ve çoğu iPhone kullanıcısının yakındığı pil sorununu bir nebzede olsa ortadan kaldırabilecek durumdadır.

Geliştirilmiş olan bu özel kılıf ile ilerleyen zamanlarda iPhone’nun pil ömrünü uzatmanın ötesinde pili tamamen şarj etme özelliğinin de devreye girmesi beklenirken; iPhone kullanıcılarının bu kılıf ile Apple’ın pil sorununa getiremediği çözümü getirmiş olduğunu görüyoruz. Apple’ın beki yeni nesil iPhone ile pil sorununa çözüm bulması gerçekleşebilir, kablosuz şarj etme özelliği yeni iPhone’a gelebilir.

Bunu artık ilerleyen zaman içerisinde daha net bir şekilde görebileceğiz. Ancak geliştirilmiş olan bu kılıf, Apple‘ın bundna sonra pil için çözüm bulsa da pek büyük bir anlam ifade ettiğini söylemek doğru olmaz. Geç kalınmış bir özellik için Apple’ın yol haritasında nasıl bir çizgi bulunuyor gerçekten büyük bir merak konusuç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here