Cambridge Üniversitesi’nde yapılmış bir araştırma sonrası iPhone’larda güvenlik kodunun engel işlevinin kırıldığı öğrenildi.

İngiltere’nin Cambridge Üniversitesi’nde görevli Dr. Sergei Skorobogatov, 4 aylık bir çalışma sonrası geliştirmiş olduğu bir yöntem ile iPhone’larda güvenlik kodu engelini sonsuz bir şekilde kırabileceğini söyledi.

iPhone üzerinde yer alan ana bellek hafıza sistemi Nand çipinin klonlanmasının ardından mümkün olan bu iş için 100 dolar bir donanım almanız gerekiyor. Ayrıca yüksek seviye elektronik bilgisi gerekmektedir. Dr. Sergei Skorobogatov, nand çipinin sökülmesini Youtube‘da anlattı.

Videoda Anlattı!

Video üzerinde yer alan telefon modeli iPhone 5C kullanılırken 3’ten fazla yanlış girildiğinde kilitlendiğini sağlayan Skorobogatov ile beraber Nand çipini çıkartarak yerine kopyalanmış klon çipi taktı ve bu sistemin tüm iPhone cihazları işe yarayacağını söyledi. Ayrıca Dr. Sergei Skorobogatov, şu açıklamayı yaptı: “Hafıza çipinin istediğim kadar çok klonunu yapabilirim, yani doğru güvenlik kodunu bulana kadar aynı işlemi tekrarlayabilirim.” Söz konusu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here