iPhone şarj ömrü

Akıllı telefon sektöründe ki gelişme her geçen gün iyi derece olsa da, bilindiği üzere şarj sorunu birçok kullanıcının yakındığı bir durumdur. Akıllı telefonların pil ömrünün yetmediğini söyleyen kullanıcıların sayısı her geçen gün arttığı için de belli başlı firmalar artık bu konuda çeşitli çalışmalara başlamış durumdadır. Bu şarj sorunun en çok yaşadığı akıllı telefon modeli olan iPhone’lar da pil ömrünüzü uzatmak için ise çeşitli öneriler elbette ki bulunmaktadır. Apple iPhone kullanıcıları, yapılacak basit işlemler ile akıllı telefonlarının pil ömürlerini son derece basit bir şekilde uzatabilirsiniz.

Apple şarj ömrü

iPhone’u kullanırken girdiğiniz uygulamaları işiniz bittikten çıktıktan sonra aslında o uygulamadan çıkmış olmazsınız. Kapattığını düşündüğünüz uygulama aslında arka planda hala çalışıyor vaziyette olacağı için bu iPhone’un şarj süresini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple öncelikle konum servislerini kullanan uygulamaları özellikle devre dışı bırakırsanız pil ömrünüzün uzadığını göreceksiniz.

Konum özelliğini devre dışı bırakabilmek için öncelikle Ayarlar kısmına girmelisiniz. Sonrasında Gizlilik ve gelen seçeneklerden Konum servislerine tıklamalısınız. Sonrasında uygulama listesine giderek aktif bir şekilde kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakarak konum özelliğine erişmelerini engelleyebilirsiniz. Bu gibi basit işlemleri uygulayarak iPhone’unuzun pil ömrünü ciddi anlamda uzatabilirsiniz. Ayrıca Apple’ın gelecek nesil iPhone modellerinde pil ömrünü uzatmak için çeşitli çalışmalara gittiğini belirtmeliyiz. Bünyesine yeni pil ömrü uzmanı alarak bu alanda kendisini geliştirmeye devam etmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here