iPhone’un 10. Yılında Satış ve İstatistikler

0
19

Muhtemelen bugün yatağından kalktıysanız duyduğunuz gibi, 9 Ocak 2017 tüm zamanların en başarılı tüketici elektroniği ürününün, Apple iPhone‘un 10. yıldönümüdür.

Kapaktaki haberi gözden kaçırdıysanız, Apple’ın akıllı telefon portföyünün gelişimini göstermek için söz vermiş bir veya iki başlıkla karşılaşmış olabilirsiniz ve hatta piyasaya sürülen tüm iPhone‘ların bir araya geldiği mesajlar bir arada On yılda kaydedilen ilerlemeyi göstermektedir.

2007’de piyasaya sunulmasından bu yana iPhone’un başarı derecesinin ne kadar büyük olduğunu göstermek için daha iyi bir şey yok ve maliyet faturası için malzeme listesi var. Bunlar, birkaç diğer istatistikle birlikte aşağıdaki infografta bulabilirsiniz.

2016’da satışlar ilk kez düşüş gösterirken, düşüş, 2015’te 231 milyon adet satılan kusursuz sayıdan sonra geldi. İlk tam yıl, daha büyük, 4.7 “ve 5.5″ ekranlı iPhone‘lar piyasada satıldı. (Bu da satış rakamlarını açıklıyor)

Her yıl o başarıyı tekrarlayamazsınız, ancak Apple’ın 2017’de eşsiz bir şeyler pişirdiği ve uçtan uca bir ekrana sahip bir OLED iPhone olmasını sağladığı bildirildiğinden, burada grafik şu an diğer yönde negatif olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here