Ana Sayfa Teknoloji Haberleri İsrail Sürücüsüz Araçlarla Savaşacak!

İsrail Sürücüsüz Araçlarla Savaşacak!

-

İsrail Ordusu, sınırda daha güçlü hale gelmek için bir çözüm bulmuş gibi duruyor. İsrail, Gazze sınırındaki askeri birliklerine yüksek teknolojili sürücüsüz savaş araçları verecek.

İsrail’in Gazze sınırında bulunan askeri birliklerine son model teknolojiye sahip sürücüsüz savaş araçları vereceğine dair haberler gündeme düştü.

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından Gazze sınırına yerleştirilecek sürücüsüz savaş araçlarının, Doğaçlama Patlayıcı Aygıtlar, tanksavar füzeler ve keskin nişancılar ile mücadele edeceği söyleniyor. Son dönemin tüm teknolojik nimetlerinden yararlanan sürücüsüz araç filosunun, İsrail Ordusu’na bağlı askerlerin güvenliği açısından son derece önemli bir konumda olacağını belirten İsrail yetkilileri, araçların sınır savunmasına büyük güç katacağını da eklediler.

İsrail merkezli bir savunma şirketi Elbit Systems ile ortak yürütülen bir çalışmanın sonucunda Ford F-350 pickup kamyonlar, IDF uzaktan sürüş teknolojisiyle kontrol edilebilecek. 360 derece 4 sürüş kamerası desteğiyle Filistin cephesindeki operatörlerden gelebilecek tehditlerin önceden engellemesini sağlayacak. İsrail Ordusu, araçların henüz silahlandırılmadığını belirtiyor.

İsrail Sürücüsüz Araçlarla Savaşacak!

Sınır Koruyucu Savaş Araçları

İsrail, bu projenin test aşamalarına 2015’in Temmuz ayında başlamıştı. Şubat 2016’dan itibaren kullanılmaya başlayan araçlar, bu tarihten itibaren sahadaki yerini alacaklar. Araçlar kendi sürüş yeteneklerine sahip olmadıkları için her bir araç operatörler tarafından uzaktan kontrol edilecek.

Yetkililer, ilerleyen süreçte daha fazla aracın Mısır, Ürdün, Suriye ve Lübnan sınırlarına da yerleştirilebileceğini belirtiyorlar. Fox News’de yapılan habere göre gerektiği takdirde araçları askerler de kullanabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here