Teknoloji devi Google #madebygoogle etkinliği ile yeni sanal gerçeklik gözlüğü olan Daydream VR’ı tanıttı. Sadece Android 7’deki Daydream platformu ile çalışan gözlük farklı renkleri ile oldukça fazla dikkat çekti.

Google‘ın geri bırakmış olduğu akşam ile tanıtmış olduğu bir çok ürün arasında yeni sanal gerçeklik gözlüğü olan Daydream VR‘de yer alıyor. Yaklaşık iki yıl önce Cardboard ile sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmalar yapan Google, Daydream VR ile bu çalışmaları oldukça geliştirdiği görülüyor.

Bildiğiniz gibi sanal gerçeklik yönünde Samsung’un Gear VR‘ı ön plana çıkarması, Google‘ın gözlüğü de gözü rahatsız etmeyecek ergonomik tasarımı ve farklı renk seçenekleri ile daha ön plana çıkıyor.

Daydream VR gözlüğü, Android 7.0 Nougat ile beraber tanıtılan Daydream platformunu desteklemesi ile beraber telefonlarda çalışacak. Ayrıca bu sanal gerçeklik gözlüğü için Google Play‘de filmler bile yayınlanacak. Hem YouTube videoları hem de bu filmler ile 3 boyutlu filmler bile izlenecek.

Diğer taraftan Google Daydream VR kumandası ile beraber satışa çıkacak. Bu bakımdan kullanıcılar oyun oynadığı sırada ve ya film izlediği sırada kumandayı kullanabilecek.

Açık gri, füme ve kırmızı renklere sahip Google Daydream VR, kasım ayından itibaren 79 dolar etiket fiyatı ile satılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here