Abone Ol
Ana Sayfa Akıllı Telefon İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google Pixel 5 XL tasarımını ortaya çıkaran yeni bir görüntü paylaşıldı. Tasarım nasıl olacak? İşte her açıdan görsel.

-

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam ediyor. Yakın zamanda gelmesi beklenen son model Google Pixel 5 XL olacak.

Bu telefon en yeni amiral gemisinin en üst segment akıllı telefonu olacak. Bu da demek oluyor ki Google’ın yeni canavarı ile karşılaşacağız. Şu an konumuzun yeni Pixel XL modelinin olmasının da bir nedeni var. Çünkü telefon yakın zaman önce sızdırıldı.

Google Pixel 5 XL Tasarımı

Nasıl bir tasarım göreceğimize ilişkin çok önemli bilgiler veren yeni bir görsel paylaşımı yapıldı. Görsel tasarımı ortaya koyuyor çünkü her açıdan telefonun nasıl gözükeceğini gösteriyor. Önce arka kapaktan başlamak lazım.

Google arka kapak tasarımını yine değiştirmeyecek. Son gelen modellerde kare kamera alanı vardı. Bu modelde de çok sayıda kamera ile donatılmış kamera alanı olacak. Yine flaş ışığında da kullanım değişmeyecek. Flaş ışığı da bu alan içerisinde.

Belki yeni modelde fiziksel parmak izi sensörünün kullanımına son verilir ve parmak izi sensörü öne taşınıyor, ekran altında yerleştirilir düşüncesi vardı ama bu da gerçek olmayacak gibi. Parmak izi fiziksel bir sensör olarak arkada kullanılmayacak devam edecek. Tek parça renk kullanılacak ve tek parça tasarımı kabul görecek.

Google Pixel 5 XL

Arka kısımda bu telefonu tercih edenleri üzecek bazı detaylar da bulunuyor. Özellikle arka yüzeyde plastik kullanılacak olması. Çoğu telefon cam ve metal arka yüzey kullanıyor. Google Pixel 5 XL gibi üst seviye bir akıllı telefonda plastik arka kapak tercihi yapılması, pek olumlu karşılanmayacaktır.

Ekranda ise diğer amiral gemisi akıllı telefonların yakaladığı trende uyulacak gibi. Bu telefonda düz ama çerçevesiz bir ekran olacak ve Samsung modellerinde olduğu gibi ön kamera köşede ekran üzerine gömülü bir şekilde kullanılacak.

Tasarımı dışında Snapdragon 865 işlemcisinden güç alacağını bildiğimiz Google Pixel 5 XL ne kadar rekabet edecek kesin değil ama yine kamera konusunda iyi bir telefon gelirse, amiral gemisi savaşına dahil olabilir gibi duruyor

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G Basın Görüntüleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G, şirketin 5 Ağustos'taki çevrimiçi unboxing etkinliği sırasında nihayet resmiyet kazanacak. Tasarım mistik bronz ve mistik siyah...

Torrent Oyun İndirmek Bilgisayarınıza Zarar Verir mi?

Torrent oyun indirmek, adeta korsan oyun sektörünün kilit noktası. Torrent yaygınlaşmadan önce de oyunların korsan versiyonları indirmeye açılıyordu ama oyunu indirmek ayrı...

Vivo S7 5G’nin Teknik Detayları Ortaya Çıktı!

Vivo, 3 Ağustos'ta Vivo S7 5G akıllı telefonunu tanıtacak. Dün, telefonun ön ve arka tasarımını ortaya çıkaran görüntü, Vivo S7 5G'nin çift...