Gelişen teknoloji çağı her ne kadar birçok soruna çözüm bulmuşken maalesef depremler için çözüm bulunabilmiş değil, dünyamızın yapısı ve üzerinde bulunduğu fay hatlarının aşırı ısı vs gibi doğal etkenlere maruz kalması sonucu depremler oluşuyor.

Ancak son 3 gündür İzmir’liler depremlerden oldukça korkmuş durumda, sürekli olarak 3 gün üst üste bir gün içerisinde 2, 3 deprem yaşayan İzmir’li kullanıcılar sarsıntıların oldukça büyük olduğunu ve dün olan sarsıntının 15 saniye daha fazla sürse şehrin yarısını yıkabileceğini öne sürdüler.

Kısa süreli panik yaşayan İzmirli’ler tam evlerine girecek zaman tekrar deprem olmasından dolayı sokaklarda ve çay bahçelerinde oturmayı tercih ediyorlar, aşırı derecede yüksek sarsıntılar olmasına rağmen İzmirli’ler KANDİLLİ RASATHANESİ VE DEPREM ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (KRDAE) verdiği sonuçların doğru olmadığını dün ve bugün yaşanan sarsıntının 6 büyüklüğünde olduğunu iddia ettiler.

Ben’de İzmir de yaşayan bir kişi olarak açıklanan sonuçların tam doğru sonuç verdiğini düşünmüyorum,tüm İzmir’lilere cepkolik.com ekibi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here