11 ayın sultanı Ramazan neredeyse sona eriyor, Ramazan ayının son günlerini tüm islam alemi yaşarken dış ülkelerde maalesef savaşlar yaşanıyor, buna rağmen islam dinine göre en hayırlı ve en kutsal gece olarak anılan HZ Muhammed’e Kuran’ın yollandığı gece Kadir Gecesi hakkında neler yapmanız gerektiği, Kadir Gecesinde nelerin olduğu ve son olarak Kadir Gecesinin önemini cepkolik.com olarak sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak Kadir Gecesi tüm islam alemine göre en kutsal ve en önemli gecedir, bu gece itibariyle belirlenen ancak gerçeğe göre Temmuz ayının 27. Günü olan Kadir Gecesi 23 Temmuz tarihinde kutlanıyor.

Peki Kadir Gecesi neden bu kadar önemli? Kadir Gecesi, İslam dinine göre, Kur’an’ın vahiy yoluyla İslam peygamberi Muhammed’e gönderilmeye başlandığı gecedir.

Bugün tüm islam alemi adına duaların edildiği gecedir, sizlerde dualarınızı hem aileniz hem biz hem gazze hem tüm islam alemi için esirgemeyin.

Dilerseniz yakınlarınıza aşağıda bulunan Kadir Gecesi mesajlarını atıp yakınlarınızı ve arkadaşlarınızın Kadir Gecesini kutlayabilirsiniz.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandillere…

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukarın avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla”ya sunacağı ve O”nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Kadir gecesiniz hayırlı olsun !

Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi”nde, yüreklerimiz ibadetle
çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Kadir gecesiniz mübarek olsun!

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Kuran´in nazil oldugu bin aydan daha hayirli bu gecenin size efradi ailenize ve bütün Islam alemine hayir bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum Kadir geceniz mubarek olsun.

Gecenin güzel yüzü yüregine dokunsun, seytan senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir geceye dogsun ki dualarin kabul Kadir Geceniz mubarek olsun!

Allah”ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi”nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Kadir geceniz mübarek olsun!

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here