Işık veren halılar çok ilgi görmüştür.
Artık gece evde yön bulma derdiniz olmayacaktır,

Akşam eve gittiğinizde karanlıkta yön bulmakta çoğumuz zorlanmaktayız. Bu konuda ödev hazırlayan iki öğrenci bir halı icat etmişlerdir. Bu halı karanlıkta yol gösterme yeteneğine sahip bir halıdır. Yön bulmanıza yardımcı olan bu halı hiç beklenmedik bir etki göstermiştir ve bir anda tüm dünyanın ilgisini çekmiştir. Footlume ismi verilen halı, tüm dünyanın ilgisini çektiği için araştırma gereksinimi duyduk ve sizinle paylaşmak istedik.

Etrafa Işık Saçan Halı

Bu halı, üzerine basıldığını algılayıp etrafa ışık saçmaya başlıyor ve bu sayede ev dekorasyonuna da katkıda bulunmuş oluyor. Aynı zamanda ev dekorasyonuna önem verenlerin de ilgisini bu sayede çekmeyi başarmıştır. Bu halı şimdiden ev dekorasyonunun yıldızı olarak görülmektedir. Öğrenciler halıyı şarj edilebilir pil ile destekledikleri için kullanım kolaylığı sağlayan bu halı karanlıkta size rehberli edebiliyor. Bu ışıklar son derece yumuşak ışıklar olduğu için insanlar üzerinde olumsuz bir etki de yaratmamaktadır. Bu halı ihtiyaç duyduğu enerjiyi, şarj edilebilir, özel pillerden almaktadır. Bu sayede enerjisi yenilenebilmektedir. Bu halıların ileri de kullanımı çok yaygınlaşacaktır. Bir fuarda sergilenen bu halıların çok ilgi görmesi sonucunda bu teoremi yapabilmek mümkündür.

Gelecekte ev dekorasyonunun vazgeçilmezlerinden olacağı düşünülen bu halı teknoloji dünyasında da hiç beklenmedik bir şekilde ilgileri çekmiştir. Teknoloji fuarlarında sergilenen halılar her yerde büyük bir ilgi görmektedir. Bu halılar özellikle ev dekorasyonunda yaygın olarak kullanılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here