Samsung’un Galaxy A akıllı telefon serisinde son tanıttığı Galaxy A7, özellkleri ile oldukça iyi gözüken orta segment bir modeldir. 6.3 mm inceliği ile özellikle dikkat çeken Galaxy A7, metal bir kasaya sahip modeldir. Çift SIM kart desteği sunan telefon 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahiptir. Ekran çözünürlüğü ise Full HD’dir.

Super AMOLED ekran ile gelen Galaxy A7, tek ve çift SIM kart destekleyen iki farklı modele sahiptir. tek SIM kart desteği sunan Galaxy A7, Exynos 5 Octa 5430 işlemcisinden gücünü almaktadır. Çift SIM kart desteği sunan Galaxy A7 ise 64 Bit Snapdragon 615 işlemcisini kullanmaktadır. 16 GB depolama alanı ile gelen akıllı telefon microSD kart desteği ile hafızayı 128 GB’a kadar artırabilme olanağını kullanıcısına sunmaktadır.

Samsung-Galaxy-A7

2 GB RAM’e sahip olup, 13 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 5 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahiptir. 2600 mAh değerinde bataryası olan Galaxy A7, güç tasarruf modu imkânı da sunmaktadır. Android 4.4 Kitkat ile duyurulmuş olan cihazın 2015’in yarısında Android 5.0 Lollipop güncellemesi alması beklenmektedir.

HTC Desire 820 modeli ile benzer özelliklere sahip olduğu için kıyasıya bir mücadele olacağını söylememiz mümkündür. Samsung Galaxy A3, A5 ve daha sonra tanıtılmış olan A7 modelleri ile bu seriyi de Galaxy serisi gibi ileriye taşımayı hedefliyor olduğu anlaşılmaktadır. Bu sebeple bu cihazlara güncelleme alması da beklenen bir durumdur. Bakalım Samsung, Galaxy A7 ile istediği satış rakamlarını elde edecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here