Ana SayfaTeknoloji HaberleriKatlanabilir Ekranlı Cep Telefonu mu? Tutmaz!

Katlanabilir Ekranlı Cep Telefonu mu? Tutmaz!

-

Son günlerde katlanabilir ekran haberleri yapılmaya başlandı. Ütopik fikirler havalarda uçmaya başladı. Sizce?

Ekranı katlanabilir olan cep telefonları pazara girmek için hazırlık yapıyor haberleri duyulmaya başladı. Peki ekranı katlanan telefonlar kullanıcılarını ne derece memnun edecek.

Normal telefonlardaki beklentiler had safhada iken daha üç-dört sene öncesine kadar 252 Mb RAM‘li telefonlarla yetinirken şimdilerde ise 4GB RAM‘leri azımsıyoruz. Bunu yanında  ekran çözünürlüğü, kamera ve hafıza ile işlemci çekirdeklerini sayar olduk. Yeni çıkacağı söylenen katlanabilir telefon eğer çıkacak olsaydı inanın çok kişiyi hayal kırıklığına uğratacağı aşikar olurdu.

Katlanabilir Cep

Bu arada teknoloji devleri katlanabilir ekranlar konusunda çalışmalarına tam hız, hızlarını kesmeden devam ediyorlar. Çalışma yapanlar arasında LG Display ve Samsung Display‘in bu konuda yoğun çalışmalarını sağır sultan bile duydu. Katlanabilir ekranlı cep telefonları tüketici pazarı için uzak gibi görünebilir, fakat IHS Teknoloji Araştırma Yöneticisi Kevin Wang farklı düşünüyor.

bükülebilir_ekran_haber3

Yöneticisi Kevin Wang’a göre katlanabilir ekran teknolojisindeki gelişmeler hızlı bir şekilde ilerliyor. Ancak tüketici kullanımına sunulması için 1 yıla daha ihtiyaç duyuluyor. Diğer bir deyişle Wang, cep telefonlarının katlanabilir ekranlı olarak piyasalara çıkması 2017’nin başlarında olacağanı iddia ediyor.

Günümüz imkan ve teknolojik gelişmeleri  3 mm’lik yarıçaplı ekrana kadar izin verebilir. Bunu referans noktası olarak kabul edersek, Samsung Galaxy Round‘un 400 mm’lik eğilme yarıçapı ile en başarılı telefon ekranı kabul edebiliriz. ayrıca eğer ki söylenen doğru çıkar ise telefon ilk ilkelliğine geri döner. Ve gelişimi için birkaç yıl beklemek durumunda kalırız. Ancak katlanabilir eğilip bükülen tvler gelecek için tvlere çağ atlatmış olur.

Ama şunu unutmamak gerekir ki katlanabilir bir ekranın olmayacağı bir teknoloji düşünülemez.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here