Ana SayfaTeknoloji HaberleriKablosuz HDD, kendi wifi'nizi oluşturun ?

Kablosuz HDD, kendi wifi’nizi oluşturun ?

-

Kablosuz HDD, kendi wifi’nizi oluşturun ?

Evde, işte arabada ne dersiniz?

Evde iş yerinizde yada arabada elinizin altında bulunan veri alışverişinde kullanabileceğin geniş bellekli hafıza ağına ne dersiniz? Sizin için en uygunu kablosuz sabit diskleri tercih ederseniz, bu hayalinize kavuşabilirsiniz.

kablosuz 2

Çocuklarınızın ya da sizin ev içinde internete bağımlı kalmadan hem müzik dinleyip hem film seyredebileceği, aile resimlerinize bakabileceği ve e book verisine ulaşabileceği tamamen sizin kontrolünüzden geçmiş verilere sahip olmasını istemez misiniz? Şöyle bir hayal edin; ailece wifi donanımlı tv’nizin karşısına geçtiniz ve bir film seyredeceksiniz ve hızlı, donmalar olmadan filmin tadına varacaksınız.işte bu imkan var;

Kablosuz sabit diskler

Eğer evinizde veya iş yerinizde kullandığınız birden fazla mobil cihaz veya bilgisayara ortak bir depolama çözümü arıyorsanız kablosuz taşınabilir diskler ihtiyacınızı karşılamanız için pratik bir çözüm olabilir. Kablosuz taşınabilir diskleri kullanmak tıpkı bir Wi-Fi ağına bağlanmaya benziyor. Ve sadece sizin şifreyi verdiğini kişiler Kablosuz HDD’nizden faydalanabilirler.

Kablosuz taşınabilir hdd’ler hakkında bilmeniz gerekenler:

1. En kritik özellik: Passthrough

Passthrough, kablosuz sabit diski bir NAS’a dönüştürür, böylece router’ınıza bağlı her cihaz, sürücüdeki dosyalara ulaşabilir. Bir kablosuz sabit disk almadan önce internetteki yorumları okuyun ve cihazın Passthrough ve bağlantı yeteneklerini araştırın.

2. Veri akışı ve maksimum bağlantı

Bakacağınız bir sonraki özellik, sürücüye en fazla kaç cihazın bağlanmasına izin verdiğidir. Akış (stream) ise sürücünün içerisinde bulunan bir filmi canlı akış olarak cihazlarınıza sunabilmesidir. Bu sürenin genellikle iki ile sekiz cihaz arasında olduğu görülür.

3. İhtiyacınız olan  kapasite

HDD ve SSD‘lerin günlük yolculuklarınızdaki sarsıntılardan hasar görme olasılığı çok daha düşüktür. Ancak normal sabit diskler, aynı fiyata daha geniş depolama alanı sunabilir.

İhtiyacınız olan yalnızca 64GB – 128GB depolama alanıysa, kablosuz sabit sürücüler yerine yüksek kapasiteli USB flaş sürücülerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

4. Kart okuyucularıyla uğraşmayın

kablosuz 1

Bazı kablosuz sabit diskler, SD kart slotuyla geliyorlar ve DSLR kameranızın kartındaki dosyaları kendi üzerine otomatik olarak yedeklediklerini iddia ediyorlar. Bu teknik olarak doğru olsa da, gerçek hayattaki performansın iyi olmadığını söyleyen birçok fotoğrafçı ve kullanıcı var. Fotoğraf ve verileri yedeklerken işlemin düzgün biçimde tamamlandığından emin olmanız gerektiğinden, SD kart slotu olan sabit disklerin çekiciliğine kanmayın.

5. Pil ömrü

Kablosuz sabit disklerinizi pil ömrü kadar kullanabilirsiniz. Özellikle diskin devamlı olarak kaç dakika video akışı yapabildiğine bakın. Bu süre genellikle 4-5 saat arasında olacaktır; daha azında karar kılmayın. USB üzerinden şarj olabilen bir sürücü seçmeye dikkat edin. Bu sayede diski PC’nize USB üzerinden yada usb enerji kaynağına bağladığınızda onu pil bitme derdi olmadan hem harici disk olarak kullanabilecek, hem de şarj etmiş olacaksınız.

6. Fiyatı

Kaliteli bir kablosuz Hdd, için  cebinizden en az 600 tl ayırmanız gerekmektedir.ikinci el kablosuz Hdd almak isterseniz daha çok dkkat etmenizi tavsiye ederiz.malum garantisi yoktur.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here