Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Kirin 990 Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı

Kirin 990 Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı

Kirin 990 işlemci modellinde nasıl özellikler bulunacak? Yeni seri işlemcilerin teknik özellikleri için tanıtımın ne zaman yapılacağı kesinlik kazandı.

-

Akıllı telefonlar için işlemci üretimi yapan markalar belli. Bu konuda en etkili markalardan birisi de Huawei. Kendi akıllı telefonlarında kullanılan işlemcileri geliştiren marka, Kirin serisi işlemcilerle beraber karşımıza çıkıyor. Son olarak Kirin 990 tanıtımını yapması beklenen markanın, yeni işlemcilerini ne zaman sunacağı da ortaya çıktı.

Kirin 990 işlemci modelleri, yeni amiral gemisi modeli olarak karşımıza çıkacak. Yeni işlemcilerin kullanılacağı ilk akıllı telefon ise Mate 30 modeli olacak. Amiral gemisi işlemcilerin yer alacağı akıllı telefonların da kısa süre sonra tanıtılması bekleniyor. Bu noktada Kirin 990 işlemcilerin ne zaman tanıtılacağı konusunda da kesin açıklamalar yapılmış durumda.

Kirin 990 Ne Zaman Geliyor?

Yapılan açıklamalara göre Kirin 990 işlemci modellerinin tanıtımı IFA 2019 etkinliğinde olacak. Etkinlik kapsamında tanıtımı yapılacak olan yeni işlemcilerin 5 Eylül tarihinde resmi olarak ortaya çıkması bekleniyor.

Ascend 910 AI işlemcilerinin tanıtılması sırasında paylaşılan bilgilere göre Kirin 990 işlemcileri kısa süre sonra karşımıza çıkmış olacak. Birkaç hafta sonra tanıtılacak olan yeni serinin içerisinde nasıl bir sistem yer alacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bu kez yeni işlemci modelinin içerisinde yer alan yapay zeka sistemiyle ilgili olarak bazı detaylar söz konusu oldu.

Buna göre serinin temelinde Ascend Lite çekirdeklerinin olduğunu göreceğiz. Ayrıca Tiny çekirdeklerinin de bulunduğunu göreceğimiz yeni mobil işlemcilerde, sinirsel bölümler dikkat çekecek ve bu durumda yapay zeka işlemlerinin öne çıkmasını sağlayacak.

4K 60 Fps çekim için de destek sunması beklenen Kirin 990 serisinde, mimari kısmında nasıl bir tercih yapılacağına ilişkin de bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Buna göre yeni serinin içerisinde yine Da Vinci mimarisi bulunacak. Yapay zekanın öne çıktığı mimarinin ne kadar başarı sunacağını tanıtım sonrasında öğrenmek mümkün olacak.

Yeni serinin tanıtımından hemen sonra, Mate 30 akıllı telefonlarında nasıl bir performans değeri sunulacağı konusunda da bilgiler elde etmiş olacağız. Yeni model için tanıtımın hemen sonrasında detaylardan söz edelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi 5 Beast Kulak 2019!

1. Powerbeats Pro Tasarım: Kulak İçi | Gürültü engelleme: Hayır | Kablosuz: Bluetooth | Pil ömrü: 9 saat |...

Microsoft, bazı pazarlarda Android ve iOS için Dijital Asistan Cortana’yı atıyor!

Cortana; Amazon Alexa ve Google Assistan'a ciddi bir rakip olarak yerleştirilmişti ancak bugünlerde bir Windows eklentisi gibi hissediliyor ve Android ve iOS...

Asus ZenBook Pro Duo UX581GV İncelemesi

Dizüstü bilgisayar tasarımlarının ne kadar etkili olabildiğini, satın alıp bir süre kullandıktan sonra anlıyoruz. Bu yüzden söz konusu tasarım olduğunda biraz daha seçici olmalıyız....

Xiaomi Katlanabilir Kapaklı Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Motorola Razr, retro tarzı, kapaklı tasarıma sahip ilk dünyanın ilk katlanabilir telefonu. Ancak Motorola'nın yanı sıra, böyle bir cihazı geliştirmekle ilgilenen diğer...

Huawei MatePad Pro Çıkış Tarihi Açıklandı!

Son birkaç haftadır hakkında söylentilerin olduğu Huawei'nin MatePad Pro amiral gemisi tableti hakkında yeni bilgiler mevcut. Tüketici Ticaret Grubunun CEO'su Richard Yu,...