Abone Ol
Abone Ol
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Kirin 990 Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı

Kirin 990 Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı

Kirin 990 işlemci modellinde nasıl özellikler bulunacak? Yeni seri işlemcilerin teknik özellikleri için tanıtımın ne zaman yapılacağı kesinlik kazandı.

-

Akıllı telefonlar için işlemci üretimi yapan markalar belli. Bu konuda en etkili markalardan birisi de Huawei. Kendi akıllı telefonlarında kullanılan işlemcileri geliştiren marka, Kirin serisi işlemcilerle beraber karşımıza çıkıyor. Son olarak Kirin 990 tanıtımını yapması beklenen markanın, yeni işlemcilerini ne zaman sunacağı da ortaya çıktı.

Kirin 990 işlemci modelleri, yeni amiral gemisi modeli olarak karşımıza çıkacak. Yeni işlemcilerin kullanılacağı ilk akıllı telefon ise Mate 30 modeli olacak. Amiral gemisi işlemcilerin yer alacağı akıllı telefonların da kısa süre sonra tanıtılması bekleniyor. Bu noktada Kirin 990 işlemcilerin ne zaman tanıtılacağı konusunda da kesin açıklamalar yapılmış durumda.

Kirin 990 Ne Zaman Geliyor?

Yapılan açıklamalara göre Kirin 990 işlemci modellerinin tanıtımı IFA 2019 etkinliğinde olacak. Etkinlik kapsamında tanıtımı yapılacak olan yeni işlemcilerin 5 Eylül tarihinde resmi olarak ortaya çıkması bekleniyor.

Ascend 910 AI işlemcilerinin tanıtılması sırasında paylaşılan bilgilere göre Kirin 990 işlemcileri kısa süre sonra karşımıza çıkmış olacak. Birkaç hafta sonra tanıtılacak olan yeni serinin içerisinde nasıl bir sistem yer alacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bu kez yeni işlemci modelinin içerisinde yer alan yapay zeka sistemiyle ilgili olarak bazı detaylar söz konusu oldu.

Buna göre serinin temelinde Ascend Lite çekirdeklerinin olduğunu göreceğiz. Ayrıca Tiny çekirdeklerinin de bulunduğunu göreceğimiz yeni mobil işlemcilerde, sinirsel bölümler dikkat çekecek ve bu durumda yapay zeka işlemlerinin öne çıkmasını sağlayacak.

4K 60 Fps çekim için de destek sunması beklenen Kirin 990 serisinde, mimari kısmında nasıl bir tercih yapılacağına ilişkin de bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Buna göre yeni serinin içerisinde yine Da Vinci mimarisi bulunacak. Yapay zekanın öne çıktığı mimarinin ne kadar başarı sunacağını tanıtım sonrasında öğrenmek mümkün olacak.

Yeni serinin tanıtımından hemen sonra, Mate 30 akıllı telefonlarında nasıl bir performans değeri sunulacağı konusunda da bilgiler elde etmiş olacağız. Yeni model için tanıtımın hemen sonrasında detaylardan söz edelim.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xbox One’dan Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Xbox One'da oyun paylaşımının nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz? O zaman doğru sayfaya geldiniz. Arkadaşlarınıza ve ailenize fiziksel  Xbox One oyunları vermek...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Türk Telekom 10 GB Hediye İnternet Veriyor!

Türk Telekom 10 GB hediye internet kampanyası başlattı. Yalnızca Efsane Tarifeler kullanıcılarının yararlanabileceği kampanya, müşterilere her hafta bedava internet dağıtacak. Yılın sonuna...

Bugün Koronavirüse 1.008 Kişi Yakalandı, 1.049 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 14 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 992 kişinin COVID-19 testinin...

Öğrenciler İçin En İyi Bilgisayarlar 2020

Derslerin online olarak yapıldığı bugünlerde, veliler çocukları için en iyi bilgisayarı bulma arayışına girdiler. Türkiye'nin ve dünyanın içinde bulunduğu pandemiden dolayı, ekonomik...