Kodak akıllı telefon
Kodak; CES ile akıllı telefon piyasasına adım atıyor

Fotoğrafçılıkta çığır açmış, ancak dijital makinelerin çıkmasıyla piyasada kötü gidişat sergileyen Kodak, akıllı telefon pazarına atılım yapmaya hazırlanıyor. Kodak markalı ilk akıllı telefon olan CES’in; 2015’te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kodak, CES ile Telefon Piyasasına Adım Atıyor

Fotoğrafçılık alanının temelini oluşturan ve bu bağlamdaki ilk firma olan Kodak 2012 yılında iflasını açıklamıştı. Bu süreçten sonra toparlanmaya başlayan firma akıllı telefon pazarında da kendisini gösterecek. Adını diğer ürünlerde lisanslatarak hızlı bir toparlanma sürecine giren Kodak firması; akıllı telefon pazarına adım atarak bu yükselişini daha da hızlandıracak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl dijital fotoğraf makinesi JK İmaging’in isim lisansını elinde bulunduran Kodak, S1 adında yeni bir kamera ile adını duyurarak piyasada yeniden yer almaya başlamıştı.

PRNewsWire kaynaklı olarak aktarılan bilgilere göre Kodak, akıllı telefonlar üretmek için Bullit Group ile anlaşarak, ilk akıllı telefonu üretmek için gerekli çalışmalara başladığı söyleniyor.

Kodak markasının ilk akıllı telefonu olacak olan CES; muhtemelen Android işletim sistemini kullanarak; kullanıcılarla buluşacak. Ayrıca Kodak isminden dolayı yüksek çözünürlüklü ve yüksek kalitedeki kameraları da beklentisiyle karşı karşıyayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here