Ana Sayfa İpucu Kodi Nedir? Nasıl Kurulur?

Kodi Nedir? Nasıl Kurulur?

Aynı anda hem canlı TV, hem film oynatıcı hem de müzik çalar olarak kullanabileceğiniz Kodi, nasıl kurulur? İşte sizin için bir rehber....

-

XBMC tarafından geliştirilen Kodi, son zamanlarda oldukça popüler bir medya oynatıcı olmuştur. Zamanla filmlere, TV şovlarına ve canlı TV’ye erişmek için en çok aranan araçlardan biri haline geldi.

En yeni Kodi güncellemesi Kodi 18’dir. Video akışı için genel kullanıcı deneyimini geliştirmek üzere çeşitli özellikler getirdi. Kodi’nin nasıl çalıştığını bilmeyenler için, kısaca açıklamak gerekirse, çok fazla fonksiyonu bulunmayan bir medya oynatıcısı olarak kısaltabiliriz.

İçerik akışına ulaşmak için Kodi depolarını ve eklentilerini indirip yüklemeniz gerekir. Kodi kulağa ilginç geliyor, değil mi? Kodi medya oynatıcısı, Windows, Android, iOS, Linux ve Mac dahil hemen hemen tüm platformlarda kullanılabilir.

Windows’a Kodi Nasıl Kurulur?

Kodi’nin Windows çalıştıran bir bilgisayara yüklenmesi oldukça kolaydır. PC’de Kodi’nin tadını çıkarmak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kodi Nedir? Nasıl Kurulur?

 1. Resmi Kodi web sitesi olan Kodi.tv ‘yi ziyaret edin ve web sitesinin sağ üst tarafındaki menüden “DOWNLOAD” seçeneğini seçin.
 2. Sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda indirme platformlarını görebilirsiniz. Buradan Windows’u seçin.
 3. Medya oynatıcının en son sürümü olan Kodi 18’i indirme seçeneğini göreceksiniz. Sisteminize göre 64 bit veya 32 bit yükleyiciyi seçin.
 4. Kodi for Windows yükleyicisini indirdikten sonra, dosyayı çalıştırın ve diğer uygulamaları yükleyeceğiniz gibi kurun.
 5. Kodi kurulum sihirbazı kurulum prosedürü boyunca size rehberlik edecektir. Ekrandaki talimatları izleyin. Voila! Sonuç tamamlandı!

Mac’a Kodi Nasıl Kurulur?

macOS destekli bir cihazınız varsa ve üzerinde Kodi çalıştırmak istiyorsanız, bunun için özel bir Kodi uygulaması da geliştirilmiştir. Kodi’yi Mac’e yüklemek için, izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

Kodi Nedir? Nasıl Kurulur?

 1. Resmi Kodi web sitesi olan Kodi.tv ‘yi ziyaret edin ve web sitesinin sağ üst tarafındaki menüden “DOWNLOAD” seçeneğini seçin.
 2. Sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda indirme platformlarını görebilirsiniz. Buradan macOS’u seçin.
 3. Macbook’ta Kodi 18 Leia’yı çalıştırmak için 64 bit yükleyici dosyasını indirin.
  Uygulamanın indirilmesi tamamlandıktan sonra, onu Uygulamalar klasörüne sürükleyip bırakın ve Kodi’yi başlatmak için aç’ı tıklayın.

Android’e Kodi Nasıl Kurulur?

Ayrıca Android akıllı telefondaki Kodi’nin keyfini çıkarabilirsiniz. Kodi’yi Android platformunda çalıştırmak için, XBMC tarafından geliştirilen ve Google Play Store‘dan indirilebilen resmi bir Kodi uygulaması vardır.

Kodi Nedir? Nasıl Kurulur?

Android için Kodi uygulaması, ortam yürütücüsünün Windows ve Mac sürümünde bulunanlara benzer bir arayüze sahiptir. İşte Android için Kodi indirmek için adımlar.

 1. Google Play Store’a gidin ve arama kutusuna Kodi yazın.
 2. Kodi uygulamasını yükleyin; Android akıllı telefonunuzdaki filmleri, TV şovlarını ve canlı TV yayınlarını yapmaya hazırsınız.

Bir kere indirilip yüklendikten sonra, uygulamayı açın ve cihazınızın ortamına ve dosyalarına erişme izni verin. Kodi’yi Android’de kurmak için, seçtiğiniz akışlı video içeriğini başlatmak için depoları ve eklentileri indirmeniz yeterlidir.

iPhone’a Kodi Nasıl Kurulur?

Android’den farklı olarak, Kodi resmi olarak iOS cihazları için mevcut değildir. Kodi.tv’ye göre, iPhone’da Kodi’yi çalıştırmak için iOS 6.0 veya daha üstü olan bir hapishane iDevice’ine ihtiyacınız var. Jailbreak destekli bir iPhone’unuz varsa, Kodi’nin resmi web sitesini ziyaret ederek iPhone için Kodi uygulamasını indirebilirsiniz.

Kodi Nedir? Nasıl Kurulur?

iPhone için Kodi uygulamasını indirmek için üçüncü taraf uygulama yükleyicileri de kullanabilirsiniz. Ancak, üçüncü taraf uygulamalar yükleyicilerin kötü amaçlı yazılımlar paketleyebilmesi nedeniyle güvenlik riski taşımaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy Z Flip – Fiyatı ve Özellikleri

Galaxy Z Flip, 11 Şubat'ta Samsung'un Galaxy S20 serisinin yanında ikinci katlanabilir telefon olarak tanıtılacak. Kasım 2019'da açıklanan Motorola Razr 2019 gibi...

En İyi Realme Telefonlar 2020

En iyi Realme telefonlar, bir bir ülkemizde de satışa çıkmaya başladı. Çok kısa bir süre sonra en iyi Realme telefonlar, ülkemizde de...

En İyi Google Telefonlar 2020

En iyi Google telefonlar, her ne kadar ülkemizde doğrudan satılmıyor olsa da özellikleriyle rakip amiral gemisi akıllı telefonlarla boy ölçüşebiliyor. En iyi...

Nubia Red Magic 5G, 3C Sertifikasını Aldı!

Geçmiş raporlar Nubia'nın 5G özellikli yeni bir Red Magic oyun akıllı telefonu üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Chinee firması akıllı telefonun lansman tarihini...

Oneplus 8 Pro Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Birkaç gün önce web'e giren OnePlus 8 Pro'nun render görüntülerini takiben, bu akıllı telefonun ekran yenileme hızı seçeneklerini gösteren yeni bir uygulamalı...