Ana SayfaOyunKonami'den Konsol Oyun Göremeyebiliriz!

Konami’den Konsol Oyun Göremeyebiliriz!

-

Oyun sektörü tüm dünyada en çok gelişmiş sektörlerden bir tanesidir. Genci yaşlısı boş zamanlarını genelde oyun oynayarak geçirmektedir. Oyun sektörü denince çoğumuzun aklına gelen firmalar arasında KONAMİ’de yer alabilir. Ancak Konami artık konsol oyunu çıkartmayabilir bu haber biz dahil tüm oyuncuları üzdü.

Oyun sektörlerinde en çok EA, 2K, KONAMI gibi belli başlı firmalar bilinmektedir çünkü bu firmaların oyunları hem kalitelidir hemde oyun pazarınad lider markalardandır. Konami’yi genelde Pes futbol oyunu serilerinden bilmekteyiz. Yıllardır oyun serilerini çıkartan Konami aslında durumdan memnun çünkü satış hasılatları güzel olmalı ki Google Trends’den bile baktığımızda Pes 2016 oyunu ilk çıktığı günden beri aramaları alt üst etti diyebiliriz yani o kadar sağlam bir oyun. Tabi sadece bununla kalmıyor Metal Gear oyun seriside ciddi bir projedir ve en çok aranan oyunlardan bir tanesidir. Eğer Konami firması gerçekten konsol oyunlarını bırakırsa bundan sonra PES serilerini göremeyeceğiz ve ortalık tamamen Fifa’ya kalacak. Aynı şekilde Metal Gear oyunlarınıda göremeyeceğiz.

Konami'den Artık Oyun Göremeyebiliriz!

Şirketten önceki aylardada bazı açıklamar geliyordu ve bu açıklamalarda da şirketin konsol oyunlarını bırakabileceğini tahmin ediyorduk. Dediğimiz doğru çıktı diyebiliriz. Mayıs ayında şirketten gelen bir açıklamayı sizlerle paylaşalım. ”Power Pro ve Wining Eleven gibi oynadıkça öde oyun sistemlerinin verimliliğine göre, artık oyun platformumuz eşya (item) satmak yerine özellik satma modeline geçmeli. Bu iki oyun ile insanların nasıl ekstra içerik satın alabileceğini gördük. Özellikle Power Pro’nun bu konuda sağladığı başarı, bizi mobil platforma geçiş için çok iyi motive etti.

Oyun dünyası gün geçtikçe yeni platformlara taşınıyor. Bu platformların sayısı artıyor. Ancak bu platformlar içinde bize her zaman yakın olan mobildi. Bize göre oyunun geleceğin mobil platformda yatıyor.”

Şirket neden böyle bir karar aldı bilmiyoruz. Geleceğin sektörü mobil platformdur bu bir gerçek ancak koskoca firmanın Pes ve Metal Gear gibi iki kocaman projeyi nasıl bitirir aklımız almıyor. Eğer gerçekten şirket konsol oyunlarını bırakırsa seneye Pes mi? Fifa mı? sorularını soramayacağız.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here