Ana Sayfa İpucu Koronavirüsle Mücadelede Kullanabileceğiniz 7 Güvenli Site!

Koronavirüsle Mücadelede Kullanabileceğiniz 7 Güvenli Site!

Koronavirüs, günlük hayatımızı her konuda etkilerken; ülkemizdeki vaka sayısı gittikçe artmaya başladı. Peki koronavirüse karşı hangi önlemleri almalısınız, güvenle alışveriş yapabileceğiniz siteler hangileri ? Sorularınızın cevabı yazımızda...

-

Koronavirüs, şimdiye kadar 500.000’den fazla doğrulanmış vaka ve 20.000’den fazla ölümle dünyayı ele geçirdi. Virüs, DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından bir salgın olarak adlandırıldı ve dünyaya kırmızı alarm verdi.

Kendinizi COVID-19‘dan korumak için, düzenli aralıklarla ellerinizi yıkamanız ve hijyeni sürdürmeniz gerekir. Ayrıca evden dışarı çıkarken de maske ve eldivenlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle, zor zamanlarda insanlara yardımcı olmak için e-ticaret platformları, maskeler, eldivenler, gözlükler, termometreler ve uluslararası nakliye dahil olmak üzere, koronavirüsle mücadelede dev satışlar gerçekleştirdi.

Normal olarak, tek yapmanız gereken ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabun veya alkol bazlı dezenfektanlarla düzenli olarak yıkamak, yüzün herhangi bir yerine dokunmaktan kaçınmak, öksürme veya hapşırma dürtüsü hissetmeniz durumunda, dirsek veya mendil kullanmak (güvenli bir şekilde atın). Ayrıca hastaysanız da  evde kalmalısınız.

Öte yandan, yakındaki mağazalardan bir şeyler almanız gerekiyorsa, kendinizi diğer bireylerden uzak tuttuğunuzdan ve hatta el dezenfektanları gibi diğer malzemelerle birlikte, indirimli bir fiyata satın alabileceğiniz maskeler ve eldivenler kullandığınızdan emin olun. Aşağıda verilen mağaza bağlantıları, oturduğunuz yerden gerekli sağlık ürünlerine sahip olmanızı sağlayacak. Gelin hep birlikte listemize göz atalım.

Koronavirüse Karşı Temel Koruyucular

Maskeler

Maskeler, atmosferden burnunuza ve ağzınıza virüs girmesine izin vermeyerek korunmanıza yardımcı olur. Gelişmiş n95 veya ffp3 maskelerine sahip olmadıkça diğer maskeler çoğu durumda etkisiz olsa da, dışarı çıkarken yüzünüzde bir tane olması her zaman iyidir, çünkü sizi diğer mikroplardan ve bakterilerden korumaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, maske sayesjnize burnunuza doğrudan dokunamazsınız. Bu da virüsün vücudunuza yayılma hızını yavaşlatacaktır.

El Dezenfektanları

Her zaman yanınızda bir el dezenfektanı bulundurun. Alkole dayalı ürünleri almayı unutmayın.

El Yıkama ve Sabun

Sabunun her evde olması beklenmektedir. Aslında sıvı sabunlar ellerinizi dezenfekte etmeniz için fazlasıyla yeterli. Tek yapmanız gereken ellerinizi en az 20 saniye boyunca düzgün bir şekilde yıkamak.

Eldiven

Eldivenler, dışarıya çıkarken, yiyecek veya diğer gerekli ürünleri satın almak için yararlı olabilir. Çünkü o kişi yolda olduğu kadar mağazalarda da belirli nesnelere ve yüzeylere dokunmak zorunda kalabilir.

Termometre

Hasta olduğunuzda vücut sıcaklığınızı kontrol etmek için her zaman evde bir termometre bulundurmanız önerilir. Bununla, gerekli ilaçları zamanında alabilir ve kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Bu önemli öğelerle bile, koronavirüsle savaşmanın en iyi yolunun evde kalmak ve yayılmasını önlemek olduğunu unutmayın. Maskeler, el dezenfektanları ve eldivenler virüsün bulaşma olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır, ancak evinizde kalmanız, kendi hayatınız ve etrafınızdakiler için önemli rol oynuyor.

Temel Koruyucuları Nereden Alabilirim?

Evde Eczane

Türkiye’nin online medikal hizmetinde önemli rol oynayan site, koronavirüs ile mücadelede temel olan her ürünü satıyor. Tek tık kolaylığı sağlayan site, aynı gün kargo avantajı da sunuyor.

Evde Eczane’den Alışveriş Yap

Watsons

Ünlü kozmetik markası Watsons da bu mücadelede online hizmet avantajı sağlıyor. Antibakteriyel ürünlere dair her şeyi bulabileceğiniz sitede, aynı zamanda yoğunluk da var. Ürünler bitmeden yetişmenizi tavsiye ediyoruz.

Watsons’tan Alışveriş Yap

Gratis

Tıpkı Watsons gibi Gratis de güvenli antibakteriyel ürünler satan sitelerden biri. Her türlü antibakteriyel ürünü bulabileceğiniz sitede, günlük ihtiyacınız için kozmetik ürünler de satılmaya devam ediyor.

Gratis’den Alışveriş Yap

Eve Shop

Gerekli her ürünü sunan Eve Shop da listemizde yer almaya hak kazanıyor. Makul fiyatlar ve kalite açısından en iyiyi hedefleyen sitede, 99 TL ve üzeri kargo ücretsiz.

Eve Shop’tan Alışveriş Yap

Aliexpress

Aliexpress, tek kullanımlık ve yıkanabilir yüz maskeleri, cerrahi koruyucu giysiler, güvenlik gözlükleri ve el dezenfektanları gibi benzer ürünler de sunuyor. Ayrıca, karantina döneminde kondisyonunuzu korumak için gerekli olan ev fitness ekipmanlarınızı da buradan alabilirsiniz.

Aliexpress’ten Alışveriş Yap

Gearbest

Gearbest şu anda tıbbi maskeler, dijital LED termometreler, hatta şapkası gibi yukarıda bahsedilen bazı öğeleri satıyor. Tüm koruyucu donanımlarını bu özel koronavirüs sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Gearbeast’ten Alışveriş Yap

Banggood

Tıpkı Gearbest gibi Banggood da tıbbi maskeler, karbon filtre maskeleri, eldivenler, dezenfekte tuvalet kağıdı ruloları ve koruyucu gözlükleri içeren koronavirüse karşı temel koruyucu malzemeleri stokladı. Ayrıca kızılötesi termal kameralar, temassız dijital termometreler ve akıllı telefonunuzu sterilize eden UV sterilizatörleri gibi öğeleri de satıyor.

Banggood’dan Alışveriş Yap

Yukarıda bahsettiğimiz dışında Getir, Banabi, İstagelsin gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

En İyi Elektrikli Scooterlar 2020

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin...

Samsung 55RU7300 İncelemesi

Samsung 55RU7300 akıllı TV, Samsung'un fiyat performans ürünleri arasında yer alan bir televizyon modeli. Günümüz akıllı TV fiyatları düşünülecek olursa, özelliklerine göre...

Hi-LEVEL 43HL670 İncelemesi

Televizyon alacaksınız ama bunun çok pahalı, son model bir cihaz olmasını istemiyorsunuz. Bir yandan yeni teknolojileri az çok destekleyecek bir yandan da...

Apple Watch SE Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Apple bügün yeni nesil Apple Watch 6 serisinin yanı sıra daha uygun fiyatlı Watch SE'yi de tanıttı. Watch SE, Watch 5 serisi...

Apple, Yarın iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’ü Piyasaya Sürecek!

Apple, iOS 14 güncellemesini yarın 16 Eylül'de yani yarın, iPhone 6s ve üzeri sürümler için yayınlayacak. Bunun yanı sıra Apple, diğer işletim...