Korsan Oyunlar Engellenemiyor!

Korsan oyunların karşısında bugüne dek oldukça sağlam duran Denuvo’nun devri kapanmaya yaklaştı. Detaylar haberimizde.

Önceki nesil PS 3, bu nesille beraber Xbox One oyunlarında korsan kullanımı neredeyse imkansız hale gelmişti. Uzun süredir yapımcılar korsan kullanımının olmamasından dolayı ilk platform olarak konsolları seçiyor.

2014 yılında hizmete çıkarılan korsan koruma sistemi Denuvo, uzunca bir süredir oyunları korumayı başarmıştı. Dragone Age: Inquisition, FIFA 14 ve Lords of the Fallen ile başlayan zincir dağılmış olsa da Denuvo daha güçlü bir şekilde dönüş yapmıştı.

Bu dönüşe rağmen geçtiğimiz haftalarda Rise of the Tomb Raider 193 gün sonra kırıldı ve torrent sitelerinde yayınlandı. Bunun ardından da PlayDead’in yeni oyunu Inside kırıldı ve torrent sitelerinde paylaşıldı.

Korsan Oyunlar Engellenemiyor!

Orijinal Oyunlar PC’ye Zarar Veriyor!

Orijinal oyun oynayan kullanıcılar bir noktadan Denuvo’dan şikayetçiler çünkü bu koruma sistemi bilgisayarlarında SSD kullananlar için zaman geçtikçe problem oluşabiliyor. Yani orijinal oyun tercih ettiğiniz için SSD’niz zarar görebiliyor.

Son olarak Deus Ex: Mankind Divided’ın çıkışıyla beraber Denuvo en büyük sınavını verecek. Bu oyun da kısa sürede kırılırsa işin sonu firma için kötü olacak gibi duruyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here