Ana SayfaİpucuKota nedir?

Kota nedir?

-

Kullanıcıların zaman zaman internette dolaşırken gördükleri ”kota nedir?” sorusuna bu haberimiz üzerinden en net ve en doğru cevabı vereceğiz, ilk olarak internet denilince akla gelen sorulardan bir tanesi kotalı mı? kotasız mı? sorusundan yola çıkarak cevap verelim.

Kota demek belli bir sınırı olan herhangi bir eşyaya veya kullanımı yapılan bir alete denebilir, ancak biz bu haberimizde sizlere internet kotasının ne olduğunu anlatacağız.

İnternet kotası TTnet gibi servis sağlayıcıları tarafından belirlenmiş bir kota miktarıdır, yani TTnet tarafından belirlenen 4 GB kotalı internet paketi geçildiğinde ek ücretler ödenebilir.

Bunun yanı sıra kotalı internet demek kullanıcıların belirli bir sınıra kadar kullanabilecekleri internet demektir, örneğin sizlere verilen 4GB internet paketi sizin o ay içerisinde kullanım yapabileceğiniz kota miktarıdır.

Kota geçilebilir mi?

Evet, kota sürekli olarak internete bağlanan cihazlarda rahatlıkla geçilebilir, ancak sizler sadece Facebook, Twitter kullanıyorum kotalı internet bağlatmak istiyorum sınırı geçer miyim? diyorsanız sizlere her ne olursa olsun kotasız yani sınırsız internet kullanmanızı öneriyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here