internet cafe 2

Ülkemizde neredeyse her sokak başında bir internet cafe görmek mümkün.  Oysa ki Küba’ya daha yeni ve ilk internet cafe bugün açıldı. Kamu alanları ve iş hayatında kullanıma açık olan internetle tanışan Küba dünyadan artık her an haberdar olabilecek.

İlk defa internet cafeyle tanışacak olan Küba’lı gençlerin cafeye ilgisi oldukça yoğun. Ülkenin başkentindeki hava limanında hizmete giren internet cafenin açılması, gençlerin sosyal medyaya olan ilgisini ortaya da çıkarmış oldu. Bir çok kişinin facebook, twitter gibi bir çok sosyal medya hesabı oluşturması gözlemlenirken, internet hızının düşük olması hiç bir şeye engel olmadı.

İnternet cafe açılarak bir ilke imza atıldı.

Fidel Castro adında ünlü bir sanatçının açmış olduğu internet cafe, Kültür bakanlığından izin alınarak açıldığı açıklanan haberler arasında. Sanatçının hükümete yakınlığı ise bunda en büyük etken olarak gösteriliyor.  İnternet cafenin 2 mbps hızı ile Wi-Fi aracığı ile internete de bağlanmak mümkün.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

internet cafe

Küba‘ya açılan ilk internet cafenin alt yapı desteğini ise Venezuel’la sağlıyor. Fiber optik kabloları okyanus altından Küba’ya ulaştıran ülkenin önümüzdeki yıllarda internet cafelere vereceği internet hizmetinin de artması bekleniyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here