Laptop kullananların birçoğu şarj için kocaman adaptörleri yanlarında taşımaktan bıkmışlardır ve onlar için yeni ufacık adaptörler üretiliyor.

Adaptör sorunu için bir araya gelen MIT’li öğrenciler ve FINsix akademisyen şirketi adaptörleri %50 oranında küçültmeyi ve laptop’a 1.000 kat daha iyi elektrik vermeyi başardılar. Aynı zamanda hacminin küçülmesine paralele olarak’da adaptör artık kat kat daha hafiflemiş oluyor.

dart adaptörü 2Yapılan bu teknoloji harikası Adaptör Phys.org tarafından duyruldu yapılan açıklamaya göre yeni yapılan bu adaptör’ün ismi DART. Ufak olmasına karşı işlevi çok iyi olan Dart’ın çalışma şekli ve verimi ise şöyle; küçük olmasından dolayı içerisinde elektirik akımını yığınlar haline topluyor ve bu şekilde elektriklerin asla gücü gitmiyor ve sürekli bir birleriyle temas haline olduklarından daha iyi akımı iletebiliyorlar. Bu sayede artan frekans ile birlikte adaptör’ün içinde hapis olmuş elektrik akımlarıda gücünü fazla yitirmiyor ve işlevlerini dahada artırıyorlar.

Bu küçük adaptörümüz yani Dart 65 Watt’lık adaotörler kategorisinde yerini aldı üstelik diğer adaptörlerden daha farklı şekilleri var örneğin adaptör üzerinde bir tane ek olarak usb girişli şarj yeri var. Yani aynı anda Laptop ile Tabletinizi bağlıyabilir birini bağlamışken diğer girişi ile şarj etmeye devam edebilirsiniz. Üstelik diğer adaptörlerden 6 Kat daha hafif olan Dart adaptörü çok çok küçük olmasına rağmen işlevi çok çok büyük.

FINsix akademisyen firması ilk etap olarak 4.500 Tane Dart üreterek piyasaya kasım ayında dağıtmasını bekliyoruz ve ilerleyen zamanlarda sayıyı artıracaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here